facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Матері-переселенці допомогли повернути «борг» за допомогу по інвалідності сина

Дата публікації: 27.06.2024

До ГО «Громадська платформа» переселенка з Луганщини звернулася після того, як отримала дзвінок від соціальної служби. Їй повідомили, що упродовж трьох років частину державних виплат по інвалідності сина вона отримувала незаконно…

Пані Ольга* з Луганська обрала свободу та незалежність ще у 2014 році. Саме тоді вона покинула рідне місто і разом із сином, яким мав інвалідність від народження, і переселилася у вільну, підконтрольну Україні частину Луганської області. На жаль, чоловік пані Ольги обрав іншу сторону…

Родині довелося будувати своє подальше життя уже вдвох, без батька. Перші 8 років Ольга Петрівна з сином жили в м. Біловодськ Луганської області. Хлопець навчався, а мати працювала: мала невеличкий бізнес — торгову точку на місцевому ринку, продавала побутову хімію.  Дохід був невеликим, але він, а також соціальні виплати дозволяли родині закривати свої основні потреби. Ольга Петрівна оформила підприємницьку діяльність, і все ніби було добре. 

У 2022 році, після початку повномасштабного вторгнення, родині довелося переміщуватися вдруге — в місто Кам’янське Дніпропетровської області. Держава виділила матері та сину кімнату в гуртожитку. Пані Ольга почала планувати нове життя: знов оформила соціальну допомогу як переселенка, а також продовжувала отримувати пільги по інвалідності дитини від Біловодської соціальної служби.
Із часом усі свої документи жінка  вирішила перевести в Дніпропетровську область. Це мало сенс, оскільки інвалідність сина невдовзі потрібно було підтверджувати, і робити це простіше в новому місці перебування. Ольга Петрівна написала заяву в органи соціального захисту — і спокійно чекала переводу особистої справи.
Доки не отримала дзвінок від органів соціальної опіки м. Кам’янське, співробітники якого повідомили, що частину виплат по інвалідності дитини вона отримувала «незаконно».   

  • Допомога по інвалідності дитини призначається одному з батьків (опікунів) і містить невеликий відсоток, який називається надбавкою. Це певна допомога людині, яка не має можливості працювати, бо опікується дитиною-інвалідом. Однак інвалідність сина пані Ольги була такою, що мати не мала необхідності 24/7 перебувати поруч із ним.  Тому жінка працювала, — пояснює юристка ГО «Громадська платформа» Ганна Зюбіна. — Відповідно, упродовж трьох років підприємницької діяльності пані Ольга не мала отримувати цю надбавку. Однак жінка про це не знала.

Тож, отримавши дзвінок від органів соціальної опіки, жінка стривожилася: невже вона вчинила якісь незаконні дії? Тому одразу і звернулася по правову допомогу до ГО «Громадська платформа».

  • Ми запевнили Ольгу Петрівну, що їй нічого не загрожує, і це певне непорозуміння з боку органів соціального захисту, які не розяснили їй структуру пільги — що виплата складається саме з допомоги дитині та надбавки опікуну. І що їй просто доведеться повернути державі ті кошти, які вона отримувала у вигляді надбавки за період своєї роботи (підприємницької діяльності), — розповідає Ганна Зюбіна.

Юристка супроводила клієнтку в місцеві органи соцзахисту, де жінка написала заяву з проханням зробити перерахунок виплачених їй коштів, і вираховувати «борг» із наступних виплат.

  • Зараз у пані Ольги все добре. Жінка вже планує відкрити свою нову торгівельну точку — тепер уже на Камʼянському ринку, — підсумовує юристка.  

    Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

    Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.

P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×