Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мати погрожувала виселити доньку з квартири: закон сказав «ні»

Консультація, надана юристами Новоайдарського Офісу Мережі правового розвитку стане в нагоді тим, хто стикнувся із ситуацією, коли близькі родичі мешкають в одній квартирі, але мають конфлікти на кшталт «хто в домі хазяїн».

Як повідомляє портал “Правовий простір”, до Офісу при ГО «Суспільна служба правової допомоги» місцева жителька Мар’яна Совенко* звернулася із сімейною проблемою. Розповіла, що живе у квартирі разом із матір’ю, однак та погрожує позбавити доньку права на житло. При цьому відповідальним квартиронаймачем є саме мама.

Мар’яна зізналася, що вже не в силах терпіти таку напругу у стосунках, тому вже й не знає що робити. Як варіант – подумує, чи не розміняти спільну квартиру.

Вислухавши всі подробиці історії та докладно проаналізувавши законодавство, юристка Офісу Тетяна Ганшина надала жінці консультацію, яка стане в нагоді всім, хто стикнувся з подібною ситуацією:

  • Відповідно до ст. 9 Житлового кодексу Україниської РСР (далі Кодекс) ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом.
  • Статтею 64 Кодексу визначено, що члени сім’ї наймача, які проживають разом із ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов’язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім’ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов’язаннями, що випливають із зазначеного договору.
  • До членів сім’ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім’ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.
  • Якщо особи, зазначені в частині другій цієї статті, перестали бути членами сім’ї наймача, але продовжують проживати в займаному жилому приміщенні, вони мають такі ж права і обов’язки, як наймач та члени його сім’ї.

Тобто, всі права Мар’яни у даному випадку захищені Законом.

Щодо можливості розміняти спільну квартиру, юристка порадила жінці спочатку оформити право власності на належну частку, для чого звернутися до нотаріуса або у орган приватизації, якщо квартира не була приватизована.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×