facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мати чи батько – кому дитину?

Дата публікації: 04.02.2019

Автор: Тетяна Половинцева/Нікопольський центр духовної та соціально-психологічної реабілітації «Відкриті двері»

Залишивши дитину на колишнього чоловіка, жінка поїхала до Польщі у пошуках кращого життя. Півроку син жив разом із батьком, був на його утриманні, ходив до школи. По приїзду матері повернувся додому – та ненадовго: жінка, отримавши аліменти, що нараховувалися на утримання дитини за час її відсутності, знову поїхала. Цього разу – відпочивати до Туреччини. А сина залишила у сусідки…

З такою розповіддю до Нікопольського Офісу Мережі правового розвитку звернувся батько дитини. Відчуваючи небезпеку, чоловік просив скласти заяву до суду щодо встановлення місця проживання сина з ним.

Адвокат Офісу при громадській організації «Нікопольський центр духовної та соціально-психологічної реабілітації «Відкриті двері» Ірина Лось склала відповідну заяву до суду та представила інтереси батька в суді.

  • Складність даної справи полягала в тому, що судова практика України з аналогічних питань – здебільшого на стороні матері. Ця справа не була винятком, оскільки третя сторона в особі Службиу справах дітей Нікопольської міської ради надала висновок, яким просила залишити дитину з матір’ю, не зважаючи на обставини справи, що повернули її розгляд на сторону батька, – пояснює адвокат.

Обставини ж на користь батька були наступними: в період розгляду справи мати знову залишила дитину в небезпеці (на сторонню людину) та поїхала на заробітки до Польщі. Після тривожного дзвінка хлопчика, який жив у сусідки, його забрали звідти у супроводі адвоката та правоохоронних органів. Він перебував у стресовому стані, хвилювався, що матері немає, батько не знає де він, а сусідка хотіла поїхати у своїх справах на декілька днів.

Отже, під контролем Ірини Лось матеріали адміністративної справи (залишення дитини у небезпеці) були направлені до Нікопольського міськрайонного суду та додані до справи.
На чергове судове засідання мати не з’явилася, хоча її повідомили про розгляд справи належним чином. З причини відсутності відповідачки Нікопольський міськрайонний суд виніс заочне рішення*, яким визначив місце проживання неповнолітньої дитини з батьком.
Юристи також зауважують, що хлопчик мав змогу виступити в суді під час слухання справи – він висловив бажання жити разом із татом.

*Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/79175421

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×