facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мистецтво — на допомогу землякам: художниця отримала статус волонтерки й уникнула подвійного оподаткування

Дата публікації: 29.05.2023

Українська мисткиня, яка проводить майстер-класи в Данії, спрямовуючи виручені кошти на благодійність, а також особисто допомагає притулкам і стареньким на Житомирщині, змогла отримати статус волонтерки, вірно сплатити податки за кордоном та уникнути подвійного оподаткування. У цьому їй допомогла громадська радниця ГО «Асоціація громадських радників України» (АГРУ).

Марина Царапаєва, громадська радниця ГО «Асоціація громадських радників України».

Наше знайомство з Дарією відбулося у жовтні 2022 року. Вона розповіла, що мешкає в Данії, а з початком повномасштабного вторгнення розпочала волонтерську діяльність на підтримку України,  — говорить Марина Царапаєва, громадська радниця «АГРУ» в Семенівській громаді Житомирської області.

Художниця Дарія Кондрацька, родом із села Кикишівка Бердичівського району Житомирської області, стала допомагати землякам зі своєї Семенівської громади від самого початку повномасштабного вторгнення. 

  • Як почалась повномасштабна війна, і мої тато та дядько пішли добровольцями захищати країну, я вирішила теж допомогти, чим зможу. Оскільки я   художниця, і основною моєю діяльністю в Данії, де я живу шість років, було мистецтво, я вирішила пожертвувати всі свої попередні роботи, а також деякі нові, які написала з початку війни. —  розповідає Дарія. — Тому я продала всі свої картини і на зібрані кошти поїхала допомагати в Україну. Першого травня 2022 року я вже була на Батьківщині. Тоді я почала волонтерити. Основна моя допомога йшла в притулок для тварин та стареньким пенсіонерам, які цього потребують. Вже пізніше, аби й надалі допомагати, я стала проводити майстер-класи живопису в Данії та продовжувала їздити (на Житомирщину — ред.), відвозити допомогу в притулок.
Дарія Кондрацька. Фото надано ГО «Асоціація громадських радників України».
Дарія Кондрацька. Фото надано ГО «Асоціація громадських радників України».

Таку історію громадська радниця почула від Дарії Кондрацької, коли художниця, в черговий раз перебуваючи в Україні, звернулася до неї за порадою. Розповіла, що в середині 2022 року отримала від податкової Данії листа стосовно своєї волонтерської діяльності. Зокрема лист містив питання, чи має вона в Україні статус волонтерки. Датська податкова саме акцентувала увагу та тому, що з зібраних коштів Дарія мусить після закінчення року сплатити податок, якщо не підтвердить свій статус волонтерської діяльності (тобто подати в Данії декларацію і сплатити податок).
Тому мисткиня і звернулася до громадської радниці  за роз’ясненнями і водночас —  до сільської ради щодо видачі довідки про її волонтерську діяльність.

  • Вивчивши норми Податкового кодексу України стосовно звільнення від сплати податків доходів, я порадила Дарії подати документи на внесення її до Реєстру волонтерів України та надати ці відомості данській податковій, — пояснює Марина Царапаєва.  — Допомогла заповнити для податкової заявку, до якої ми додали копії паспорта та ідентифікаційного коду, а також довідку з банку, куди надходять кошти, які художниця витрачає на благодійну діяльність.

Дарія подала пакет документів і через декілька днів отримала листа від української податкової про внесення її до Реєстру волонтерів. Лист переклали на данську, і по поверненню до Данії українка надала його місцевим податківцям.

Вдруге до громадської радниці художниця звернулася вже у квітні 2023 року, коли Державна податкова служба України оприлюднила публічне роз’яснення стосовно щорічної звітності волонтерів: до 1 травня необхідно було подати щорічну декларацію про доходи за 2022 рік і зазначити отриману грошову допомогу, яку особа витратила на благодійну діяльність. Отже, у Дарії виникло питання: як правильно таку декларацію подати?

  • На цьому етапі я надала волонтерці інформацію про її податкові зобов’язання і про те, як уникнути подвійного оподаткування, — додає Марина Царапаєва.

Таким чином, обидва питання Дарії були вирішені фахово й оперативно, навіть без залучення юриста.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×