facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мешканці Хмільницької громади зможуть більш ефективно впливати на рішення влади за допомоги електронних петицій

Дата публікації: 27.11.2023

Завдяки активістам ГО «Право» у Хмільнику такий інструмент локальної демократії як електронні петиції став більш гнучким, що дає громаді більше можливостей приймати важливі на її думку рішення. Саме за ініціативи та участі організації місцеві депутати внесли відповідні зміни до Статуту Хмільницької громади.

Внесені у жовтні поточного року зміни до Статуту Хмільницької громади є одним із результатів ініціативи, яку ГО «Право» втілює разом зі своїми партнерами з серпня поточного року. Головна мета таких змін навчити мешканців громади впливати на рішення міської влади за допомогою інструментів локальної демократії, а представників влади — створювати умови, за яких ці інструменти працюватимуть ефективно. Докладно про цю ініціативу ми вже писали раніше.

І ось перший вагомий результат: депутати Хмільницької міськради внесли зміни до Статуту Хмільницької громади щодо кількості підписів на підтримку електронної петиції. Тепер петиція має зібрати не 100 підписів, як було раніше, а 50 протягом трьох місяців.

Як зазначає офіційний сайт ГО «Право», такі зміни були для громади дуже доцільними. Оскільки, відколи у Хмільницькій громаді було запроваджено можливість подавати електронні петиції, загалом було подано 14 електронних звернень але жодне з них не набрало необхідної кількості підписів (максимально було зібрано 70 підписів зі 100 необхідних).

Як пояснив керівник ГО «Право» Віталій Дорох, електронні петиції є одним із інструментів локальної демократії, за допомогою яких мешканці громади можуть впливати на процеси прийняття рішень місцевою владою. Водночас, щоб цей інструмент не був формальним і працював на користь людей, є кілька умов, які має виконати міська влада.

Віталій Дорох,
керівник ГО “Право”.

– …Скільки підписів має набрати електронна петиція, протягом якого терміну ці підписи мають бути зібрані, повинно бути зазначено у Статуті територіальної громади. І є вкрай важливим, щоб тих підписів не було забагато, а термін, протягом якого вони мають бути зібрані, — занадто малим, — зазначив Віталій Дорох. — Якщо буде навпаки, то цим інструментом, тобто електронними петиціями, буде вкрай важко, а іноді — фактично неможливо скористатися.

Ініціативу та відповідний проєкт рішення щодо внесення змін до Статуту громади подала на розгляд представників влади експертка громадської організації «Право» Олена Черній, яка також є депутаткою Хмільницької міської ради.

Варто нагадати, що у серпні 2023 року саме ГО «Право» разом із партнерами та представниками Хмільницької міськради розробила проєкт розпорядження міського голови. Воно передбачало низку заходів, які допоможуть мешканцям громади більш ефективно послуговуватися інструментами локальної демократії. Пізніше міський голова Хмільника цей документ «План підвищення ефективності використання інструментів локальної демократії у Хмільницькій міській територіальній громаді» затвердив.

Одним із заходів* і першим з очікувань ініціативи, власне, й було зменшення кількості голосів, необхідних для підтримки електронної петиції.  Для цього у вересні поточного року зокрема провели тематичний круглий стіл, а також навчання для посадовців щодо взаємодії з громадськістю.

Віталій Дорох та Олена Черній під час круглого столу щодо зменшення кількості підписів на підтримку електронних петицій. Фото: ГО “Право”.

Як зазначають в організації, заняття в рамках ініціативи проходять не лише для посадовців. Членів громади також навчають подавати та підтримувати електронні петиції це є однією зі сладових вищезгаданого плану.

 – Для посадовців і членів територіальної громади ми розробили різні навчальні програми на тему інструментів локальної демократії, — зазначив Віталій Дорох.

Навчання проводять і в приміщенні міськради, і в гуманітарному хабі «Мурашник», який юристи та активісти  ГО «Право» створили на початку повномасштабного вторгнення.

*Які ще заходи планують провести у Хмільницькій громаді в рамках ініціативи, читайте тут.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×