facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мораторій на російськомовний продукт на Львівщині скасовано

Дата публікації: 24.05.2019

Автор: Чугуївська правозахисна група

Рішення Львівської облради про мовний мораторій на території Львівської області скасовано. Облрада програла апеляцію на рішення суду першої інстанції. У січні цього року він скасував рішення обласної влади про заборону публічно використовувати російськомовний культурний продукт у будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України.

Нагадаємо, рішення № 745 «Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області» Львівська обласна рада прийняла 18 вересня 2018 року. Вважаючи такий крок протиправним, з позовом до суду на це рішення 16 листопада 2018 року звернулися юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку за підтримки УГСПЛ*.

– Україна та її державна мова є найціннішим багатством для мене. Я підтримую Україну як незалежну державну та визнаю державну мову – українську, але вказане не дає права для обмеження інших нацменшин використання інших мов на території нашої держави. Крім того, обмеження використання інших мов, окрім державної, не сприяє культурному розвитку населення та породжує дискримінацію у мовних ресурсах та порушення рівноправності громадян, відповідальність за яке передбачено нормами Кримінального кодексу України (ст. 161), – зазначав тоді адвокат Офісу при Чугуївській правозахисній групі (ЧПГ) Роман Лихачов.

Львівський окружний суд рішенням від 16 січня 2019 року повністю задовольнив позовні вимоги ЧПГ. Львівська облрада, не погодившись із рішенням суду першої інстанції, у лютому 2019 року подала апеляційну скаргу на нього.
Варто зазначити, що позови по справі щодо скасування мовного мораторію подавали не лише юристи ЧПГ. Незалежно одне від одного, до суду звернулися зареєстрована в Києві громадська організація «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір – право народу», львів’янин Сергій Іванов-Малявін і адвокат Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов. Всі три справи  об’єднали в одне провадження.
І от 14 травня 2019 року апеляційну скаргу Львівської обласної ради на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16 січня 2019 року розглянула Колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду. В ухвалі, винесеній нею, зазначено: «…Апеляційну скаргу Львівського обласної ради задовольнити частково, рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16.01.2019 року в частині задоволення позовних вимог ГО «Всеукраїнський громадський рух Український вибір – право народу» скасувати і відмовити в цій частині в позові. В іншій частині (щодо позовів С. Іванова-Малявіна і Р. Лихачова) рішення суду залишити без змін».

  • Це означає, що апеляційний суд відмовив громадській організації у задоволенні її вимог, оскільки, на переконання суддів, рішення облради не порушує права організації (тобто не є доведеним порушення її прав). Позови ж Лихачова та Іванова-Малявіна є доведеними, відтак апеляційний суд підтвердив правомірність скасування мораторію, – пояснює представниця Чугуївського Офісу Юлія Марукян.

Отже, мовний мораторій скасували. Постанова набирає законної сили з моменту прийняття і протягом 30 днів може бути оскаржене в касаційному порядку. Певно, облрада саме так і планує зробити.

Рішення Львівської облради скасовано. Зараз отримаємо повний текст постанови і будемо готувати касаційну скаргу, – так прокоментував рішення апеляції начальник юридичного відділу Львівської облради Андрій Мельник.

*Докладніше про ситуацію – за цим посиланням.

**Посилання у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/79493609
http://reyestr.court.gov.ua/Review/80480178
 

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×