facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мовний мораторій: Чугуївська правозахисна група виграла суд у Львівської облради

Дата публікації: 07.02.2019

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

 Не використовувати публічно російськомовний культурний продукт у будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України. Таке рішення прийняла у вересні 2018 року Львівська обласна рада. Вважаючи такий крок протиправним, юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку за підтримки УГСПЛ звернулися до суду – і домоглися скасування рішення.

Львівська обласна рада 18 вересня 2018 року  прийняла рішення № 745 «Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області».

Цим рішенням вона встановила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України. А також рекомендувала органам місцевого самоврядування області ухвалити аналогічні рішення щодо встановлення на відповідній території мораторію на публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації території України.

Не погоджуючись із таким рішенням органу місцевого самоврядування, правозахисники Офісу при Чугуївській правозахисній групі за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини подали адміністративний позов до Львівського окружного адміністративного суду про визнання протиправним та скасування рішення.

Подаючи такий позов, правозахисники посилалися на порушення Львівською обласної радою норм Конституції України, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, Закону України «Про основи національної безпеки України» та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Під час розгляду справи представники відповідача – Львівської обласної ради –  на судові засідання не з’явилися.

  • Україна та її державна мова є найціннішим багатством для мене. Я підтримую Україну як незалежну державну та визнаю державну мову – українську, але вказане не дає права для обмеження інших нацменшин використання інших мов на території нашої держави. Крім того, обмеження використання інших мов, окрім державної, не сприяє культурному розвитку населення та породжує дискримінацію у мовних ресурсах та порушення рівноправності громадян, відповідальність за яке передбачено нормами Кримінального кодексу України (ст. 161), – коментує адвокат Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов.

Цього ж висновку дійшов і Львівський окружний суд по справі №1340/4630/18  : 16 січня 2019 року він повністю задовольнив* позовні вимоги адвоката Романа Лихачова.

*Посилання на рішення суду в єдиному держреєстірі судових рішень:  http://reyestr.court.gov.ua/Review/79493609

* Копія рішення суду для завантаження: Lviv_rishennya_sudu

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження»Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×