facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Не згоден з виписаним поліцією штрафом – подай апеляцію і захисти свої права

Дата публікації: 20.04.2020

Автор: «Громадська платформа»

Успішна історія з практики Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку вкотре доводить: безоплатна правова допомога є дієвим інструментом, коли людина сама рішуче націлена довести факт порушення своїх прав – навіть якщо до цього ніколи не стикалася з тонкощами судової системи.

У березні цього року на мешканця Луганщини Павла* поліція склала протокол за порушення правил дорожнього руху згідно зі статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху). Йому винесли постанову про сплату штрафу.
Звісно, чоловік міг би змиритися з діями патрульних, але був на 100% переконаний, що поліція діяла неправомірно, відтак із рішенням суду  про виплату штрафу не погоджувався і був готовий відстоювати свою точку зору у суді вищої інстанції. Павло навіть звернувся до місцевого суду. Однак йому пояснили такий мінімум про строк і алгоритм оскарження постанови, що як діяти далі він так і не зрозумів, оскільки раніше проблем із законом ніколи не мав. Однак і здаватися не збирався. Тому чоловік  звернувся по безоплатну консультацію до Офісу при громадській організації «Громадська платформа».

Юрист, керівник Офісу Сергій Кошель роз’яснив водієві, що згідно зі статтею 289 КУпАП (Строк оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення), скаргу на постанову зі справи про адміністративне правопорушення можна подати протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.
А щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), протягом 10-ти днів з дня набрання постановою законної сили.
В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей термін за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Тож, водій може оскаржити дану постанову і протягом 10 днів подати скаргу.
Також правник уточнив, що стаття 294 КУпАП (Набрання постановою судді у справі про адміністративне правопорушення законної сили та перегляд постанови), апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Місцевий суд протягом трьох днів надсилає апеляційну скаргу разом із справою у відповідний апеляційний суд.
Отримавши консультацію, Павло остаточно вирішив довести справу до кінця – оскаржити постанову суду, заручившись підтримкою юриста, який також допоміг водієві скласти позовну скаргу.

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×