facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Некомфортно, зате з соціальною підтримкою: молода сім’я отримала прописку у гуртожитку

Дата публікації: 19.03.2018

Автор: Людмила Чванько

Молода родина опинилася у скрутному становищі. Вагітну жінку та двох неповнолітніх дітей відмовлялися реєструвати у гуртожитку, де прописаний чоловік з батьками. Мовляв, площа кімнати дуже мала – такій великій сім’ї буде некомфортно там жити. Та й згідно з законодавством, одна людина має жити, як мінімум, на 6 квадратних метрах. Однак, у родини немає можливості ані купити, ані винаймати житло. Про складну ситуацію у сім’ї юрист Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку Максим Боков повідомив прокуратуру. Людям пішли назустріч.

До офісу Мережі при ГО “Суспільна служба правової допомоги” за правовою допомогою звернулася підприємниця пані Мая. Вона з чоловіком усе життя мешкають у відомчому гуртожитку підприємства. У цих кількох квадратних метрах вони виростили й сина.

Так сталося, що зараз він не має власного житла, тому дружину вимушений був привести до батьків у гуртожиток. Згодом у молодого подружжя народилися двоє дітей. Зараз вони чекають на третю дитину. Постало питання реєстрації цієї великої молодої родини.

Батьки чоловіка звернулися до адміністрації гуртожитку з проханням прописати невістку та її дітей.

Однак адміністрація гуртожитку відмовилася реєструвати членів родини, посилаючись на радянську нормативну базу, а саме – на пункт 12 постанови Ради Міністрів від 03.06.1986 р. № 208 Про затвердження Примірного положення про гуртожитки». Згідно з цим документом, норма житлової площі – 6 квадратних метрів на людину.

– Тобто таким чином адміністрація нібито піклується про комфорт та санітарні норми, які треба виконувати. Мовляв, не можуть у маленькому приміщенні бути зареєстровані «зайві» люди, – коментує юрист Максим Боков, який взявся допомогти сім’ї з реєстрацією.

Власники гуртожитку також посилаються на ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», яка вимагає надати підтвердження прав на проживання в кімнаті гуртожитку.

Молоді люди не знали, що робити, адже іншого місця проживання у них немає. А без прописки їхня багатодітна сім’я позбавлена соціальної підтримки.

– Важливо мати реєстрацію для відносин з органами влади, оформлення документів, – пояснює юрист офісу.

Тож, правник допоміг написати скаргу до прокуратури. На результат не довелося довго чекати.

– Прокурор зв’язався з керівником підприємства та попросив посприяти вирішенню ситуації через складну ситуацію в родині, – розповідає Максим Боков.

Керівник підприємства у свою чергу дозволив пані Маї зареєструвати невістку та неповнолітніх дітей у гуртожитку.

– Це дозволить родині отримати соціальну допомогу та полегшить вирішення багатьох життєвих питань, – резюмує юрист.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×