facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Несправедливо позбавили субсидії? Вихід є!

Дата публікації: 24.10.2018

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

«Мене позбавили субсидії. Сказали, за несплату комунальних платежів. Яких саме, не пояснили. Але ж я оплачую комунальні рахунки справно!». З такою проблемою до Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку звернулася мешканка Луганщини пані Лариса*.

Розповіла подробиці: місцеве управління праці та соцзахисту населення  відмовило їй у субсидії на комунальні послуги. При цьому  у статках та складі родини пані Лариси на той момент нічого не змінилося. Всі комунальні рахунки вона сплачувала сумлінно і вчасно. Тому вважала, що субсидії її позбавили несправедливо і за невідомими обставинами.

Юристам Офісу при громадській організації «Громадська платформа» жінка зізналася, що самостійно це питання вона вирішити не може, хоча й намагалася.

Юрист Юрій Феленко з’ясував усі обставини справи та ознайомився із документами, які надала пані Лариса. З них слідувало, що управління праці та соцзахисту відмовило жінці у наданні субсидії за даними звітності двох комунальних підприємств: КП «Водоканал» та ДП «Северодонецька ТЕЦ». Згідно з рахунками цих підприємств, за пані Ларисою числилася двомісячна заборгованість за комунальними платежами.

  • Управління праці та соцзахисту за законом не зобов’язане перевіряти дійсність переданої їм заборгованості. Тому за наслідками переданих даних жінку й позбавили субсидії. Факт доведення відсутності заборгованості за комунальними платежами покладається на особу, що отримує субсидію, – пояснює Юрій Феленко.

Юрист роз’яснив клієнтці, як можна оскаржити рішення управління праці та соцзахисту та розповів, які  додаткові документи вона має подати, аби підтвердити відсутність заборгованості.

  • У даному випадку слід зібрати документи на підтвердження сплати за рахунками (квитанції про сплату), провести звірку платежів із постачальником послуг, направити запит до ЖЕКу, у зв’язку із чим у них обліковується борг, – уточнює юрист.

Також він надав роз’яснення щодо порядку оскарження відмови через суд за наявності вищеперелічених документів, які підтвердять сплати та відсутність боргу. І зрештою склав відповідний запит до КП «Водоканал» та ДП «Севердонецька ТЕЦ».

Скориставшись порадами та правовою допомогою юриста, пані Лариса змогла відновила субсидію. Маючи такий чіткий алгоритм дій і список необхідних документів, зробити це було зовсім не важко.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×