facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Одна літера – не завада: жінка довела факт родинних відносин через суд

Дата публікації: 03.09.2019

Одна помилка, допущена в документах, необхідних для прийняття спадщини, могла вартувати мешканці Хмельниччини материного спадку. Факт родинних відносин довелося встановлювати через суд. Завдяки фаховій безоплатній правовій допомозі юристів Хмельницького офісу Мережі правового розвитку жінці вдалося зробити це оперативно і без зайвих нервів.

У червні 2019 року до Офісу при громадській організації «Подільська правова ліга» звернулася пані Таміла*, мешканка села Доброгорща. Бідкалася на те, що не може прийняти спадщину від матері, оскільки у необхідних для цього документах у маминому прізвищі  допущено помилку. Справа була в одній лише літері: у свідоцтві про народження пані Таміли та у її свідоцтві про право власності на житловий будинок ім’я матері було написано з літерою «І» на початку, а у свідоцтві про смерть – з літерою «Я» (Ірина/Ярина).

Тому, коли жінка звернулася до нотаріуса, аби отримати спадщину, отримала відмову.

Юристка Офісу Анастасія Площинська проконсультувала клієнтку та допомогла їй скласти заяву до міськрайонного суду.

  • Суд встановив, що заявниця є спадкоємицею після смерті своєї матері. Також у суді було обговорено, що факт належності житлового будинку підтверджується випискою із погосподарської книги. Факт родинних відносин був також підтверджений допитаними свідками,* – пояснює юристка.

Зрештою суд своїм рішенням задовольнив заяву**, а також встановив факт родинних відносин між пані Тамілою та її померлою матір’ю.

Таким чином, завдяки фаховій та оперативно наданій безоплатній правовій допомозі жінка здобула перемогу у своїй справі і довела, що помилка в документах – провина вищої інстанції, і це не може заперечувати її родинний зв’язок із матір’ю.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

**Згідно ст.293 Цивільного процесуального кодексу ЦПК України, окреме провадження – це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав про підтвердження наявності чи відсутності неоспорювальних прав.
Відповідно до ч.2 суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до ч.1 п.6 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім’ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

***Керуючись статтями 258, 263-265, 293, 315 ЦПК України.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×