facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Одне звернення до громадської радниці — і ніякої бюрократії

Дата публікації: 31.07.2023

Завдяки допомозі  громадської радниці ГО «Асоціація громадських радників України» переселенці, яка мешкає в Чернівецькій області, вдалося уникнути бюрократичної тяганини. Жінці не довелося переоформлювати довідку ВПО, як того вимагала співробітниця міськради.

До громадської радниці Наталі Горвасюк пані Дарина* звернулася з питанням щодо документів, які підтверджують її статус як внутрішньо переміщеної особи. Жінка питала, наскільки доцільно їй переоформлювати довідку ВПО на нову адресу, якщо назва вулиці, де вона мешкає, змінилася.

Питання виникло у пані Дарини не просто так: таку вимогу поставила перед нею працівниця міської ради, яка приймає документи на оформлення компенсації за комунальні послуги власникам житла, у яких проживають ВПО. А пані Дарина з дітьми саме винаймає житло у місцевого мешканця.  

Така зміна, як зауважила сама жінка, потягнула би за собою цілу низку проблем: довелося би змінювати й довідки в навчальних закладах, де навчаються її діти (щоб отримувати виплати ВПО), документи в медичних закладах і т.п.

Наталя Горвасюк,
громадська радниця ГО «Асоціація громадських радників України».
  • Щодо цього питання ми порадилися з колегами в чаті Регіональних координаторів**, — пояснює Наталя Горвасюк. — В результаті я надала пані Дарині копію рішення міської ради про зміну назв вулиць у грудні 2022 року, яке було розміщене у відкритому доступі, на сайті міської ради. Це рішення переселенка передала власнику житла, який щомісяця ходить до міськради, щоб оформлювати відповідні документи на компенсацію за комунальні послуги.

Отже, питання пані Дарини було вирішено: жінка уникнула бюрократичної тяганини, зберегла сили й час, оскільки переоформлювати документи ВПО у зв’язку зі зміною назви вулиці їй не довелося.  

* Ім’я змінено з етичних міркувань.  

**Матеріал створено в рамках Ініціативи регіональних координаторів. Ініціатива релізується за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×