Окупація завадила: переселенка з Херсонщини майже два роки чекала на офіційне розлучення
Дата публікації: 27.10.2023
На судове засідання щодо розірвання шлюбу мешканка Генічеська мала прийти 26 лютого 2022 року. Повномасштабна війна порушила всі плани, вимусила жінку переїхати до Вінницької області і вже на новому місці вирішити стару правову проблему за допомоги юристів Хмільницької ГО «Право».
До громадської організації «Право» пані Світлана звернулася з проханням допомогти розірвати шлюб. Розповіла, що є переселенкою з Херсонщини. Напередодні повномасштабного вторгнення вона подала позов до Генічеського районного суду Херсонської області. Судовий розгляд був призначений на 26 лютого 2022 року. Відповідно, статися цьому засіданню не судилося — почалася війна, окупація Херсонщини, пані Світлана покинула рідне місто і знайшла прихисток у Хмільнику…
Адвокатка організації Лада Карабань вивчила ситуацію і пояснила жінці, що відповідно до частини 7 статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, Вища рада правосуддя рішенням від 30.05.2023 № 566/0/15-23 змінила територіальну підсудність судових справ на Херсонський міський суд Херсонської області.
– Херсонський міський суд Херсонської області повідомив про відсутність електронної карточки справи та будь-яких документів по справі з Генічеського райсуду Херсонської області за позовом пані Світлани, — коментує адвокатка. — Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру судових рішень, судовий розгляд по справі про розірвання шлюбу так і не відбувся.
Лада Карабань зазначила, що норми чинного процесуального законодавства не передбачають можливості відновити втрачені провадження, в яких рішення ще не прийняті. Тобто нерозглянуті провадження відновити неможливо, тому позивачка мала подавати позовну заяву до суду заново.
– Врахувавши всі правові обставини, ми допомогли пані Світлані повторно подати позовну заяву до суду. На сьогодні він уже виніс рішення про розірвання шлюбу, — резюмує адвокатка.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.