facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Оперативно і перспективно: юристи допомогли пенсіонерці внести відомості про право власності до електронного реєстру   

Дата публікації: 12.06.2024

Юрист ГО «СТЕП» допоміг мешканці Запоріжжя внести до реєстру відомості про квартиру, що належить їй на праві власності. В успішному кейсі правник Антон Стасік подає алгоритм дій, а також роз’яснює, чому важливо фіксувати такі відомості в електронному реєстрі, особливо під час війни.

Антон Стасік, юрист ГО “СТЕП”.

Пані Надія уклала договір купівлі-продажу своєї квартири у Запоріжжі ще в 1996 році. І лише зараз пенсіонерка звернулася до ГО «СТЕП» із проханням допомогти внести відомості про право власності на житло до реєстру нерухомого майна.

Жінка зазначила, що квартира належить їй на праві власності, але відомостей про це в електронному реєстрі немає через термін давності укладання договору.

Юрист ГО «СТЕП» Антон Стасік проконсультував пані Надію, допоміг отримати ключ ЕЦП. Наступним кроком стало подання заяви про державну реєстрацію прав через сервіс Дія. В якості доказів, що підтверджують право власності, до системи було підвантажено скан-копії договору купівлі-продажу, техпаспорта на квартиру та реєстраційного посвідчення.

І вже протягом 30 днів дані про право власності пані Надії на квартиру було внесено до реєстру.

  • Внесення даних про право власності на нерухомість до Державного реєстру прав на нерухоме майно сприяє уникненню спорів щодо права власності, дає можливість скористатися сервісами застосунку Дія у випадку пошкоджень/руйнувань такого житла, а також запобігти шахрайським діям, — розʼяснює Антон Стасік.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.

Читайте також:

Державний реєстр прав на нерухоме майно: чому варто внести до нього дані про право власності і як це зробити

Як відновити знищені або втрачені документи на право власності

Податок на нерухомість: зміни на період воєнного стану


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×