facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Описку в рішенні суду виправили – землю зареєстрували

Дата публікації: 03.01.2019

Автор: Олена Нестерова/Фонд сільських громад Дворічанщини 

Вільшанська сільрада Дворічанського району Харківської області понад 4 роки не могла оформити право власності на земельну ділянку через помилку в рішенні суду. Розібратися у ситуації допоміг юрист Дворічанського офісу Мережі правового розвитку Віталій Бабика.

Ще в 2014 році рішенням Дворічанського районного суду Харківської області Вільшанській сільській раді було передано земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею ріллі 5,3782 га та вартістю 94 тис 187,35 грн. Однак до цього часу сільрада не могла оформити право власності на земельну ділянку через помилку в рішенні суду.

Відтак Вільшанський сільський голова Сергій Мараховський у грудні 2018 року звернувся по безоплатну првову допомогу до Офісу при громадській організації «Фонд сільських громад Дворічанщини». Він розповів, що зараз більшість дохідної частини бюджету села складає плата за користування земельними ділянками. Оформлення прав на земельні ділянки дає можливість більш ефективно їх використовувати та здавати в оренду на вигідних умовах, тим самим збільшувати дохідну частину бюджету.

Разом із цим, при виготовленні необхідної документації виявилося, що в рішенні суду невірно вказано дату видачі державного акту на право приватної власності на землю, Це стало перешкодою для подальшого оформлення прав власності на вказану земельну ділянку. Звернення сільради до прокуратури як до органу, що звертався із заявою до суду, результатів не дало, оскільки зараз прокуратури позбавлені відповідних повноважень представництва у суді.

Детально вивчивши отримані документи, юрист підготував проект заяви до суду про виправлення описки в судовому рішенні.

  • Внаслідок великої завантаженості суддів та через людський фактор інколи в рішеннях суду трапляються описки та арифметичні помилки. Проте в цьому немає нічого страшного. Цивільний процесуальний кодекс України передбачає їх виправлення: як за ініціативи суду так і за заявою учасників справи. Сплата судового збору за подання такої зави не передбачена, а розглядається вона протягом 10 днів, – коментує Віталій Бабика.

Суд розглянув заяву Вільшанської сільради та своєю ухвалою виправив допущену описку.  Наразі ухвала набрала законної сили, а відтак у селян відпала остання перешкода для оформлення права  власності на земельну ділянку.

Посилання на рішення суду в Єдиному  держреєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/78304187  

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×