Пенсіонер не віддаватиме на погашення кредиту останні копійки
Дата публікації: 19.08.2019
Автор: Оксана Осарчук/Подільська правова ліга
«Узяв банківський кредит, але останнім часом мої доходи значно зменшилися, і виплачувати позику не можу». З такою проблемою до юристів Хмельницького офісу Мережі правового розвитку у липні 2019 року звернувся пан Володимир*, пенсіонер.
У цій справі чоловіку допоміг юрист-волонтер Офісу при громадській організації «Подільська правова ліга» Максим Миколюк. Він надав клієнту безоплатну правову допомогу та роз’яснив, як краще діяти. До суду справа не дійшла. Але потрібно було вирішити питання щодо розподілу боргу на частини, аби пан Володимир міг його виплачувати. Саме тому юрист звернувся до банку з проханням надати виписку щодо поточного розміру заборгованості. У зверненні вказав на вимогу вказати у виписці надходження внесених сум, дані про те, як розподіляються кошти з рахунку, а саме виплачуються відсотки за кредитом, а також послався на чинне законодавство, яким керувався.
Зокрема, у листі він вказав, що відповідно до п.1 ст.11 Закону України «Про споживче кредитування», після укладення договору про споживчий кредит кредитодавець на вимогу споживача, але не частіше одного разу на місяць, безоплатно повідомляє йому інформацію про поточний розмір його заборгованості, розмір суми кредиту, повернутої кредитодавцю, надає виписку з рахунку/рахунків (за їх наявності) щодо погашення заборгованості, зокрема інформацію про платежі за цим договором, які сплачені, які належить сплатити, дати сплати або періоди у часі та умови сплати таких сум (за можливості зазначення таких умов у виписці), а також іншу інформацію, надання якої передбачено цим Законом, іншими актами законодавства, а також договором про споживчий кредит.
Також Максим Миколюк підготував звернення про надання реструктуризації кредитного боргу відповідно до чинного законодавства.
Згодом банк надав відповідь, у якій вказав, що не може задовольнити прохання щодо реструктуризації, але надав виписку (графік платежів споживчого кредиту та реальної процентної ставки). Також установа надіслала акцепт* до оферти** та паспорт споживчого кредиту.
Варто зазначити, що клієнт після цього неодноразово звертався до банку і йому таки дали згоду на реструктуризацію боргу.
В результаті всіх цих дій банк знизив розмір оплати частинами за кредитом і зменшив розмір боргу, за яким пану Володимиру необхідно було розрахуватися.
Тож відтепер пенсіонер виплачує кредит, не віддаючи усю свою пенсію.
*Ім’я змінено з етичних міркувань.
**Оферта – пропозиція, в даному випадку – про укладення договору.
***Акцепт – це згода, в даному випадку згода про те, що ти погоджуєшся підписати договір. Акцепт – юридичний термін, у перекладі з англійської означає «приймати».
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.