facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Пенсіонерка «не боятиметься» договору про соціальне обслуговування

Дата публікації: 08.02.2021

Автор: Юлія Дмитраш/ГО «Центр права», м. Черкаси.

Безоплатна правова допомога і достовірна інформація розвіяли страхи пенсіонерки з Черкас щодо укладання договору із соцпрацівниками про надання послуг одиноким стареньким. Жінка побоювалася, чи немає у договорі «підводних каменів», чи бува не натрапила вона на шахраїв. Отримавши роз’яснення юриста Черкаського офісу Мережі правового офісу, пенсіонерка погодилася на послуги, які їй дійсно необхідні.   

Пенсіонерка Тамара Дмитрівна прийшла до Офісу при громадській організації «Центр права» у січні цього року. Юристам розповіла, що до неї звернулися співробітники місцевого Центру соціального обслуговування і запропонували укласти з ними договір про соціальне обслуговування – безоплатне надання соцпослуг. Надає такі послуги відділення соціальної допомоги вдома одиноким (таким, які мешкають самотньо) громадянам. Тож, соцпрацівники залишили пенсіонерці примірник типового договору, щоб вона ознайомилася з ним  і прийняла рішення.

Тамара Дмитрівна – жінка немолода, і дійсно їй потрібна допомога по господарству: сходити в магазин, в аптеку і т.п. І послуги, які запропонували їй,  дуже на часі. Водночас жінка мала сумніви і побоювання: чи все чесно із запропонованим договором? Адже пенсіонерам, ти більше одиноким, непросто буває розібратися у «нових віяннях». Тому і вирішила звернутися по безоплатну правову допомогу, аби юристи роз’яснили, що таке той соціальний договір, чи не порушуються її права.

  • Зокрема Тамара Дмитрівна хвилювалася, щоб не натрапити не аферистів та чи не прописано в договорі, що за надання цих послуг у неї заберуть квартиру, – пояснює юрист ГО «Центр права» Олексій Кучер, який взявся допомогти жінці.

Він роз’яснив, що відповідно до Закону України «Про соціальні послуги», територіальні центри соціального обслуговування – це спеціальні державні установи, що здійснюють соціальне обслуговування та надають соціальні послуги громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання.

На соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) у територіальних центрах мають право:
1) громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше чотирьох місяців), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;
2) громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї. Територіальні центри забезпечують безоплатне соціальне обслуговування громадян, які не мають рідних працездатного віку, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

Головними напрямками діяльності територіальних центрів є:
1) виявлення та облік самотніх непрацездатних малозабезпечених громадян, які мають право на соціальне обслуговування;
2) організація соціального обслуговування громадян, надання їм соціально-побутових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних, юридичних, послуг з працевлаштування, послуг з професійної реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями, інформаційних, інших соціальних послуг.

Також, уважно ознайомившись із примірником договору про надання соціальних послуг, юрист запевнив Тамару Дмитрівну, що цей документ складений правильно і без будь-яких ризиків для неї. Всі істотні умови договору про надання соціальних послуг вказані, є назва соціальних послуг, умови їх надання та вартість (безоплатно), права, обов’язки та відповідальність сторін, строк дії договору та інші умови.

  • Договір про соціальне обслуговування не порушує права пенсіонерки, а навпаки захищає їх, тому відмовлятися в запропонованій допомозі немає сенсу, – наголосив Олексій Кучер.

Заспокоївшись, Тамара Дмитрівна подякувала, ще раз підтвердила, що не проти соціальної допомоги та вирішила підписати договір про надання соціальних послуг, оскільки вона їх дійсно потребує.

Ця історія – хороший приклад того, як людина, тим більше поважного віку, не полінувалася звернутися за безоплатною правовою допомогою, проявила допитливість та наполегливість – і взамін отримала безоплатні послуги від держави, на які мала повне право.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×