facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Пенсіонерка відстояла право власності на житло

Дата публікації: 18.09.2018

Автор: Оксана Яцюк/Подільський центр прав людини

Неприємною несподіванкою став для вінничанки Марії Дмитриченко* візит до державного реєстратора. 85-річна жінка з’ясувала, що її житло (1/2 частка квартири) належить іншій людині. Однак не розгубилася, а вирішила боротися за свої права і звернулася по допомогу до Вінницького офісу Мережі правового розвитку.

Юрист Офісу про громадській організації Подільський центр прав людини Олександр Довбиш чимало часу витратив, аби з’ясувати подробиці справи і зрозуміти, коли ж саме були порушені права пенсіонерки.
Пані Марія розповіла, що в 1995 році обміняла власну квартиру на частку квартири сина і невістки, яка була в тому ж будинку.
Несподівано син Марії Петрівни помер, і вона домовилася з невісткою, що та буде її доглядати, а за це свекруха віддає належну їй половину квартири. Оформили договір дарування. Обидві жінки мешкали в одній квартирі. У 2014 році невістка померла. І залишила заповіт, за яким заповіла все майно сестрі. Згідно з заповітом, сестра оформила право власності на всю квартиру.
Так пенсіонерка Марія Дмитриченко залишилася і без житла, і без догляду, якого сподівалась, даруючи квартиру…
Юристи Вінницького офісу Мережі правового розвитку порадили жінці звернутися до суду з вимогою визнати договір дарування недійсним. Адже на момент укладання договору їй не роз’яснили його правову природу, вона вважала, що укладає договір довічного утримання, а не дарує своє майно без будь-яких умов.
Пані Марія так і зробила.
Судовим рішенням договір дарування було визнано недійсним. Наступним кроком стало нове звернення до суду. Суд постановив визнати недійсним свідоцтво про право власності за заповітом померлої невістки, і це відновило права Марії Дмитриченко на частку квартири.
Тепер пенсіонерка може знову звернутися до державного реєстратора і зареєструвати право власності.

*Прізвище змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×