facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Пенсійний фонд зарахує до робочого стажу медпрацівниці «загублений» термін

Дата публікації: 23.01.2021

Автор: ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини»

Завдяки допомозі юристів Дворічанського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Фонд сільських громад Дворічанщини» працівниця райлікарні захистила своє право на призначення пенсії за вислугу років. Правники довели в суді, що Пенсійний фонд незаконно не зарахував до її спецстажу близько року роботи на посаді дієтичної сестри харчоблока.

Пані Марина* з міста Дворічна Харківської області мала понад 30 років загального трудового стажу і понад 26 років – спеціального стажу, який дає право для призначення пенсії за вислугу років. Цим вона і вирішила скористатися. Такий крок був обумовлений також специфікою роботи в медзакладі під час карантину, пов’язаного з COVID-19**.

Однак Головне управління Пенсійного фонду України відмовило їй у призначенні пенсії за вислугою років. Аргументували тим, що пані Марині, яка перед пенсією працювала у Центральній райлікарні, не вистачає терміну спецстажу, щоб скористатися таким правом.

  • Фактично цією відмовою державний орган позбавив медичного працівника права виходу на пенсію та отримання пенсійного забезпечення у відповідності до умов чинного законодавства, – коментує керівник проєкту***, юрист Віталій Бабика.

Підстави стверджувати цей факт юристи отримали, ознайомившись із матеріалами справи пані Марини, яка звернулася до Офісу за допомогою після того, як «програла» Пенсійному фонду. Представник установи-відповідача під час розгляду справи в суді вказав****, що згідно з законом, жінка мала би право на призначення пенсії за вислугу років, аби її спецстаж складав 26 років 6 місяців.
Однак в архівній довідці штатного розкладу на 2001 рік, яку видала Дворічанська Центральна районна лікарня (ЦРЛ), була допущена неточність: у наказі про зарахування на роботу та у трудовій книжці пані Марини замість «дієтсестра» написали «медсестра дієтична». А ця  посада не зареєстрована типовими штатними нормативами закладів охорони здоров`я відповідно до Постанови МОЗ України від 23.02.2000 року №33. От і вийшло, що у жінки просто «випало» зі спецстажу близько року – термін з 24.01.2001 по 01.12.2001 р. Саме його не вистачало до необхідних 30 років 2 місяців 9 днів до права отримати пенсію за вислугу років.

Аби захистити інтереси пані Марини в суді, юрист склав та подав адміністративний позов до Харківського окружного адміністративного суду про визнання протиправним попереднього рішення – щодо неврахування до страхового стажу періоду роботи на посаді дієтсестри харчоблоку Дворічанської ЦРЛ. У позові містилася вимога  зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зарахувати до стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугу років, період роботи з 24.01.2001 року по 01.12.2001 року на посаді дієтсестри.

Харківський окружний суд став на бік жінки: 5 січня 2021 року своїм рішенням***** він визнав  протиправним попереднє рішення та зобов’язав місцеве управління Пенсійного фонду зарахувати до її спецстажу не врахований період роботи.

Таким чином, жінка тепер може скористатися своїм правом на призначення пенсії за вислугу років як працівниця сфери охорони здоров’я відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», – резюмує юрист.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

**Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

***Допомога надана в рамках проекту «Центр захисту прав людини для протидії COVID-19», який реалізується Громадською організацію «Фонд сільських громад Дворічанщини» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу. В рамках проєкту «Фонд сільських громад Дворічанщини» надає правову допомогу всім, хто її потребує, на території Харківської, Луганської, Донецької областей.

****В обґрунтування прийнятого рішення, відповідач вказав пункт 16 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, де визначено, що положення Закону України “Про пенсійне забезпечення” застосовується в частині визначення права на пенсію за вислугу років для осіб, які на день набрання чинності Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” на 10.10.2017 року мають вислугу років та стаж, необхідні для призначення такої пенсії.

*****Посилання на рішення суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/94021210

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×