Переселенець отримав статус безробітного без відмітки про звільнення
Дата публікації: 14.08.2017
Вимушений переселенець не мав у трудовій книжці відмітки про звільнення з підприємства, що залишилося на непідконтрольній Україні території. Через це на новому місці йому відмовлялися надавати статус безробітного. Відповідно, людина не могла отримати соціальні виплати. Розірвати замкнене коло допомогла юристка Чугуївського Офісу Мережі правового розвитку.
Як повідомляє ІРЦ “Правовий простір”, у липні 2017 року на спільний прийом, що проводили фахівці Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Чугуївської правозахисної групи, звернувся Георгій Галкін*, вимушений переселенець.
Чоловік не міг стати на облік у місцевий Центр зайнятості та отримати статус безробітного. Центр відмовляв йому у послугах, оскільки у трудовій книжці Георгія не було відмітки про звільнення з підприємства, що залишилося на тимчасово непідконтрольній Україні території.
Юристка Офісу Юлія Марукян надала чоловікову консультацію і зорієнтувала щодо подальших дій.
Відповідно до ч. 4 ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи (не припинила інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин. З підтвердженням того, що ця заява таким громадянином надіслана роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладеної до нього такої заяви).
Але в разі припинення приймання поштових відправлень на/з території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, у зв’язку з обставинами, визначеними у статті 1 цього Закону (у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини), така заява подається до відповідного районного, міськрайонного, міського, районного у місті центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи.
Юристка допомогла Георгію Галкіну скласти відповідну нотаріально засвідчену заяву про припинення трудових відносин. Чоловік надав документ до Чугуївського міськрайонного центру зайнятості. Після цього його одразу взяли на облік як безробітну особу та почали виплачувати допомогу по безробіттю.
*Ім’я змінено з етичних міркувань
Автор Олена Орлова, ІРЦ “Правовий Простір”
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.