Переселенець отримав дублікат втраченого на окупованій території свідоцтва про шлюб
Дата публікації: 12.11.2023
Свідоцтво про шлюб чоловіка, який знайшов прихисток від війни у місті Хмільник Вінницької області, залишилося на тимчасово окупованій території. Юристи ГО «Право» допомогли не лише відновити документ, а й уникнути зайвих витрат через неправомірну вимогу чиновників.
До громадської організації «Право» пан Геннадій*, переселенець зі Сходу України, звернувся з проханням надати йому правову допомогу у відновленні свідоцтва про шлюб, яке залишилося вдома, на тимчасово окупованій території.
Юристка організації Лада Карабань проконсультувала чоловіка та допомогла написати заяву про видачу повторного свідоцтва. З цим документом пан Геннадій вирушив до місцевого РАЦСу.
Однак невдовзі знову звернувся до юристки «Права». Розповів, що, подаючи заяву, сплатив належне державне мито в розмірі 0,51 грн. Окрім цього, представники РАЦСу запропонували йому також сплатити додатково 131 грн — буцімто за складення заяви. Пан Геннадій засумнівався щодо доцільності такого платежу, тому вирішив уточнити у фахівчині.
– Додаткову плату, дійсно, можуть стягнути, але тільки якщо представник відділу державної реєстрації актів цивільного стану надає клієнту платну послугу, а саме допомогу при складенні заяви, — коментує Лада Карабань.
У випадку ж пана Геннадія сплачувати 131 грн за цю послугу не було необхідності, оскільки він подавав у РАЦС вже готову заяву, складену самостійно за допомогою юристки.
В результаті, прояснивши всі моменти у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, вже через три дні після подання заяви пан Геннадій повторно отримав свідоцтво про шлюб.
Правова база, якою керувалася юристка:
Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».
Декрет Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
* Імʼя змінено з етичних міркувань.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.