Переселенець зможе оформити статус і виплати на брата з інвалідністю
Дата публікації: 26.04.2023
Трохим Петрович* з міста Лисичанська Луганської області є опікуном свого молодшого брата, який має інвалідність з дитинства. Проте опікуном пан Трохим є на ділі, але не офіційно…
Юристам з Коломийської ГО «Трикутник», до яких звернувся по допомогу, чоловік розповів не лише про те, як вони з братом вимушені були тікати від війни на Івано-Франківщину, а й про те, що після смерті батька брат отримує пенсію по втраті годувальника — і це все.
Зараз брати-переселенці мають статус ВПО, стали на облік в Коломиї. Старшому доводиться все робити за молодшого через його важкий психічний стан. Водночас для оформлення документів брати мусили всюди ходити разом — адже опіка офіційно не встановлена.
Трохим Петрович, дізнавшись про можливість подати заяву на оформлення догляду, звернувся був до місцевого ЦНАПу, але там йому відмовили.
Вислухавши всю цю тяжку історію, юристка організації Інна Колесник проконсультувала чоловіка і підказала, що його брат може отримати не лише офіційний статус, а й додаткову грошову соціальну допомогу.
- Особи з інвалідністю з дитинства мають право на одночасне одержання пенсії у разі втрати годувальника та державної соціальної допомоги. Це регулюється Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та Законом України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», — пояснює юристка.
Інна Колесник склала скаргу на дії соціального департаменту, з якою пан Трохим звернувся до Управління соціальної політики, а також допомогла зібрати додатковий пакет документів і написати обґрунтоване звернення за призначенням всіх необхідних пільг братам.
Правова довідка
Державна соціальна допомога призначається в таких розмірах:
- особам з інвалідністю з дитинства І групи — 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.12.2022 — 2093,00 грн);
- особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи — 80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.12.2022 — 1674,40 грн);
- особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи — 60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність ( з 01.12.2022 — 1255,80 грн);
- дітям з інвалідністю віком до 18 років — 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.12.2022 — 1465,10 грн.
Розміри надбавки на догляд:
- за особою з інвалідністю І групи підгрупи А — 200 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.12.2022 — 4186,00 грн).
Також здійснюється щомісячна доплата в сумі, якої не вистачає до розміру державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, що виплачується на дітей з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років (з 01.12.2022 — 852,10 грн); за особою з інвалідністю І групи підгрупи Б — 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.12.2022 —– 2093,00 грн); одинокою особою з інвалідністю ІI та IІІ групи, які за висновком МСЕК потребують постійного стороннього догляду, — 75% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність ( з 01.12.2022 — 1569,75 грн).
*Ім’я змінено з етичних міркувань.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.