facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Переселенка не платитиме податок на нерухомість, що залишилася на окупованій території 

Дата публікації: 06.03.2024

Приводом для чергового успішного кейсу ГО «Центр підтримки місцевих ініціатив» стало звернення переселенки з Луганщини пані Людмили. Одна з її квартир залишилася в Сєвєродонецьку, на окупованій ворогом території…

Жінка отримала повідомлення про необхідність сплати податок на нерухомість за 2022 рік. Однак у неї виникло питання, чи мусить вона платити за квадратні метри, що наразі залишаються в окупації?

Олексій Кормілецький
юрист ГО «Суспільна служба правової допомоги».
  • Питання податку на нерухомість, що залишилася на окупованій території, є зараз актуальним для багатьох переселенців, яких війна вимусила покинути свої домівки, зокрема через окупацію, зазначає юрист організації Олексій Кормілецький, який взявся допомогти пані Людмилі.

Згідно зі ст. 266 Податкового Кодексу України, при сплаті податку на нерухомість деякі власники об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток користуються пільгами, зокрема:

  • не сплачують податок, власники квартири/квартир незалежно від їх кількості — до 60 м2;
  • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — до 120 м2;
  • для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — до 180 м2.

Також не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно,  за об’єкти житлової нерухомості, у тому числі їх частки, які перебувають у власності фізичних осіб, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, та за об’єкти житлової нерухомості, що стала непридатною для проживання у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України. Таке звільнення передбачено за 2021-2023 податкові (звітні) роки.

  • Тому, якщо ви не погоджуєтеся з нарахуванням, варто подати письмову заяву до податкової інспекції, — радить Олексій Кормілецький.

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:

  • об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
  • розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
  • права на користування пільгою із сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

Якщо буде виявлено розбіжності між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає йому нове податкове повідомлення-рішення. В такому разі попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно зобов’язані щокварталу, у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу, подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами, за місцем розташування такого нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу.

Юрист допоміг пані Людмилі подати письмову заяву до контролюючого органу.  
Протягом кількох тижнів жінці перерахували суму податку на нерухомість, і за квартиру в Сєвєродонецьку податок вона не сплачуватиме.  

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Ілюстративне фото до статті: Alexander Emochenko (Reuters)


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×