facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Переселенці допомогли підтвердити право власності на успадкований дім і подати інформацію про його пошкодження

Дата публікації: 21.01.2024

До ГО «СТЕП» пані Євгенія*, переселенка з Пологівського району Запорізької області, звернулася з проханням допомогти подати повідомлення про пошкоджене війною майно. Ознайомившись із документами, які надала жінка, юрист організації Антон Стасік виявив, що в реєстрі нерухомого майна немає інформації про право власності пані Євгенії на її житловий будинок. А без цього подати відповідне повідомлення неможливо…

Антон Стасік, юрист ГО “СТЕП”.

Подібні питання виникають доволі часто: люди не можуть звернутися з повідомленням про пошкоджене майно через те, що документи на право власності було складено або отримано до створення Державного реєстру речових прав, тобто до 2013 року, відповідно, інформація про це відсутня у реєстрі, — коментує юрист. — Аналогічна ситуація склалася і в даному випадку: пані Євгенія отримала у спадок житловий будинок, але після цього жодних правочинів з ним не вчиняла, тому інформація до реєстру речових прав і не була внесена.

Антон Стасік надав жінці консультацію і зорієнтував щодо алгоритму дій. Насамперед допоміг підготувати документи до місцевого ЦНАПу. Після їх подання пані Євгенія отримала довідку з Бюро технічної інвентаризації (БТІ) щодо свого будинку, який потім зареєстрували в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Після цього жінка змогла подати через Дію повідомлення про пошкоджене майно.

Варто обов’язково перевірити, чи зареєстроване право власності на нерухоме майно в державному реєстрі, — радить юрист.Це дозволяє уникнути спорів щодо права власності на нерухоме майно, можливих шахрайських дій щодо майна, а також реалізувати або ефективно захистити свої права як власника.

*Імя змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Читайте також:

Державний реєстр прав на нерухоме майно: чому варто внести до нього дані про право власності і як це зробити

Як подати заявку за пошкоджене війною майно у додатку Дія (+відеоінструкція)

У Дії стартувала подача заявок на компенсацію за знищене війною житло (відеоінструкція + контакти)

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×