facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Персональні дані аліментника – проблема не позивача, а держвиконавця

Дата публікації: 11.01.2019

Автор: Наталя Кулікова/ Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Протягом трьох років судові виконавці не давали ходу рішенню суду про стягнення аліментних боргів. Аргументували тим, що позивачка не надала ідентифікаційного коду батька дитини. Незаконність такої вимоги довели юристи Чернігівського офісу Мережі правового розвитку.

У грудні 2018 року до приймальні при громадській організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» звернулася пані Юлія, мешканка Чернігова. Ще у вересні 2015 року вона отримала рішення суду про стягнення аліментів на дитину з колишнього чоловіка, але до цього часу їх не отримувала.
Чоловік клієнтки є громадянином іншої держави, проживає постійно в іншому місті, із нею жодних стосунків не підтримує, з дитиною не спілкується.
Отримавши рішення суду, Юлія звернулася до районної виконавчої служби Тернопільської області, але через деякий час отримала відмову прийняти виконавчий лист до виконання, оскільки вона не надала ідентифікаційного коду батька дитини. Оскільки жінка самостійно вимушена утримувати сім’ю, вона не стала оскаржувати рішення виконавця та звертатися до суду. І тільки через три роки, звернувшись до Чернігівського офісу з іншим питанням, випадково згадала про невиконане рішення суду.
Юристи Офісу надали Юлії консультацію та склали заяву про відкриття виконавчого провадження, розшук чоловіка, оскільки державні виконавці не мають права відмовляти у відкритті виконавчого провадженні через відсутність батька дитини відповідно до п.4 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження». У ньому зокрема зазначено, що у виконавчому листі зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб – платників податків). Тобто витребування від стягувача ідентифікаційного номеру боржника не вимагається.
Отримавши безоплатну правову допомогу, Юлія подала заяву за своїм місцем проживання і тепер зможе отримувати аліменти на дитину.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×