facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Під час одруження людям випадково змінили прізвище

Дата публікації: 13.07.2018

Отримати спадок житель Ковельщини не міг через те, що його прізвище не збігалося з  батьківським. Як виявилося, ще в далекому 1949 році під час реєстрації шлюбу мамі та татові чоловіка випадково змінили прізвище – переплутали одну букву. Лише у суді спадкоємець довів, що батьки йому рідня. Голова Ковельського офісу Мережі правового розвитку Надія Клімук пояснила чоловікові, які необхідно зібрати докази, та склала позов до суду з законодавчим обґрунтуванням.

До Ковельського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад» звернувся Микола Міщук*. У чоловіка померли батьки. Як єдиний спадкоємець він почав оформлення спадку на себе. Однак довести справу до кінця не вдалося. Прізвища мами і тата пана Миколи у Свідоцтві про одруження не збігалися з тими, що були вказані в інших документах, які чоловік надав нотаріусу для відкриття спадкової справи.

  • При реєстрації шлюбу його батьків у актовому записі та в Свідоцтві про одруження від 1949 року у відомостях про батька та в графі “прізвище, що присвоєно після реєстрації одруження чоловікові та дружині”, було зазначено «Мищук», хоча до шлюбу батько пана Миколи, а після шлюбу і батько, і мати, фактично носили прізвище «Міщук». Та й у Книзі реєстрації про смерть люди записані з прізвищем “Міщук”, – розповідає деталі історії голова ГО “Центр зростання громад” Надія Клімук.

За словами юристки, єдиним виходом у цій ситуації було звернення до суду, де пан Микола мав довести, що він дійсно син своїх батьків.

Чоловік зібрав необхідні документи – усі, які могли б підтвердити родинні зв’язки. Голова офісу склала позов від імені чоловіка, який суд повністю задовольнив. Тепер Микола Міщук зможе без проблем оформити спадок батьків.

Аби не потрапити у схожу ситуацію, юристи радять завжди уважно перевіряти отримані документи. Одразу виправити помилку у відомстві, що видало документ, набагато простіше, ніж потім йти до суду.

Коментар юристки

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Відповідно до ч. 1 ст. 316 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

*Ім’я змінене з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×