facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Підприємство виплатить пенсіонерці понад 80 тисяч гривень зарплатного боргу

Дата публікації: 07.09.2020

Успішна історія з практики Громадського центру правосуддя, що діє при Білоцерківському офісі Мережі правового розвитку, стане в нагоді тим, хто стикнувся із заборгованістю підприємства з заробітної плати при звільненні. Примусити боржника повернути 80 тисяч зароблених гривень мешканці Білої Церкви вдалося за допомоги юристів – і тільки через суд.

Пані Раїса близько двох років – із травня 2018 року до березня 2020-го – працювала на місцевому підприємстві з виробництва  продукції, що застосовується в сільському господарствімашинобудуванні, будівництві та транспорті. Була офіційно працевлаштована, про що свідчить запис у її трудовій книжці.

За певний час підприємство заборгувало жінці чималу суму – 81 тис 716 грн 67 коп. У березні цього року пані Раїса звільнилася з підприємства – вийшла на пенсію. Але повертати співробітниці кошти підприємство не поспішало.

Прочекавши близько п’яти місяців, жінка звернулася по правову допомогу до юристів Офісу при громадській організації «Правова єдність».

Юристка Офісу Людмила Власенко роз’яснила пані Раїсі, як діяти в цій ситуації, та порадила звертатися до суду. Для цього склала заяву «Про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати». Варто зазначити, що жінка мала відповідну довідку з підприємства про заборгованість.

Коментує юрист

Згідно ч. 1 ст. 115 Кодекс законів про працю (КЗпП) України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Відповідно до ч. 1 ст. 116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 161 ЦПК України судовий наказ може бути видано, у разі якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 Цивільного процесуального кодексу (ЦПК) України, наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу та відповідно до ч. 1 ст. 167 ЦПК України розгляд заяви проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника та під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір», позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Позов пані Раїси суд задовольнив повністю. Підприємство-боржник має виплатити жінці   середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні у період з травня 2018 по березень 2020 року в розмірі 81 тис 716 грн 67 коп, а також на користь держави – 840 грн 80 коп судового збору.  

*Посилання на рішення суду: http://reyestr.court.gov.ua/Review/91196081

P.S. Публікація здійснена за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Погляди авторів, викладені у матеріалі, не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×