facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Підприємство «передумало» скорочувати вагітну співробітницю

Дата публікації: 18.06.2018

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

Керівник підприємства «раптово» вирішив скоротити співробітницю, тільки-но дізнався про її вагітність. Жінка не погодилася з такою несправедливістю та перспективою втратити роботу і звернулася по безоплатну правову допомогу до Сєвєроднецького офісу Мережі правового розвитку.

Співробітникам Офісу при громадській організації «Громадська платформа» пані Тетяна розповіла, що на нинішньому місці роботи працює кілька років. Претензій до неї з боку керівництва ніколи не було. Однак тепер роботодавець має намір скоротити Тетяну. Що характерно, така ідея виникла у керівника одразу після того, як жінка повідомила на роботі, що вагітна. І без того бентежна через свій стан Тетяна зовсім зажурилася через таку несправедливість та перспективу втратити роботу, а значить і фінансову підтримку. Однак вирішила не миритися із таким поворотом справи.

Юрист Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку Юрій Феленко заспокоїв жінку, пояснив її права та допоміг написати листа-скаргу на адресу адміністрації підприємства у відповідності до українського законодавства.

Згідно з цими нормами, вагітних жінок, а також жінок, які мають дітей віком до трьох років, відповідно до ст.176 Кодексу законів про працю України (КЗпП) забороняється залучати до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні, а також направляти їх у відрядження.

  • У статті 184 Кодексу законів про працю України, де вказуються гарантії при прийомі на роботу і заборона на звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей, йдеться про те, що роботодавцям заборонено відмовляти жінкам у прийнятті їх на роботу і знижувати їм заробітну плату у зв’язку з вагітністю або наявністю у них дітей, – уточнює Юрій Феленко.

Також законодавство встановило, що звільнення вагітних жінок, жінок, які мають дітей до трьох років, одиноких матерів за наявності у них дітей до 14-ти років або дітей-інвалідів, з ініціативи роботодавця або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства/установи/організації, коли допускається звільнення з обов’язковим подальшим працевлаштуванням.

Всі ці деталі законодавства юрист вказав в офіційному листі на ім’я керівника підприємства. І подіяло!

  • На сьогодні проблема вирішена. Отримавши скаргу, керівництво підприємства «передумало» скорочувати пані Тетяну. Успішне завершення цієї історії додало жінці впевненості та віри в те, що свої права завжди варто відстоювати, – коментує юрист.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×