facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Після 9 років окупації: переселенка з Луганщини змогла вирішити «застарілі» правові питання

Дата публікації: 20.03.2023

Пані Олеся*, 39-річна переселенка, звернулася до ГО «Трикутник» наприкінці лютого цього року. Розповіла, що змогла виїхати з тимчасово окупованої ще з 2014 року території Луганської області лише у січні 2023-го. Тому до юристів організації з міста Коломия жінка мала цілий «пакет» питань, які потребували негайного вирішення…

Інна Колесник – юристка ГО «Трикутник» (м. Коломия).

Одним із них було списання заборгованості одним із українських банків за несплату по кредитній картці. Оскільки у пані Олесі протягом близько 9 років не було доступу до українських банків та й взагалі доступу до гривні, вона не могла сплачувати заборгованість, і зараз вимушена була просити банк скасувати борг. Жінка потребувала відповіді на питання, чи таке списання передбачене законодавством, і якщо так, що для цього слід зробити.

Юристка організації Інна Колесник роз’яснила пані Олесі алгоритм звернення до банку та послідовність дій.
А також допомогла з другим питанням — щодо оформлення закордонного паспорта.

  • Одним із документів, які потрібно надати в міграційну службу для виготовлення паспорта, є свідоцтво про одруження, яке підтверджує зміну прізвища, пояснює Інна Колесник. Оригіналу свідоцтва клієнтка не має. Спробувала самостійно звернутися за виготовленням дублікату в ДРАЦС м. Коломиї, але отримала відмову, оскільки немає відповідного запису в державному реєстрі.

До цього жінці також допомагав юрист БО «Карітас» — скласти позовну заяву до суду про встановлення судом факту одруження. Проте суд відмовив у відкритті провадження, оскільки вважав, що документи про посвідчення одруження існують, і факт не потрібно посвідчувати.

Інна Колесник порекомендувала пані Олесі звернутися із заявою про видачу витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян згідно з рекомендаціями Мінюсту.
Оскільки в таких випадках законодавством України, зокрема Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» №2398-VI та Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання передбачено поновлення актових записів цивільного стану.

Таким чином, два важливі для неї «застарілі» через тривале перебування на тимчасово окупованій території питання жінки змогла успішно вирішити завдяки допомозі юристки «Трикутника».

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено в рамках Ініціативи регіональних координаторів. Ініціатива релізується за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку.

P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці  #StandWithUkraine.  В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.

Будьте в курсі кожної новини та події підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×