facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Поки триває АТО: банк відізвав позов проти мешканки Луганщини за несплату кредитного боргу

Дата публікації: 22.10.2019

Автор: Громадська платформа

Юристи Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку допомогли жінці, яка проживає в місті, що знаходиться на території проведення антитерористичної операції (АТО), уникнути боргової кредитної ями. З мешканцями таких населених пунктів банки та кредитори мають працювати на особливих умовах.

Співробітникам Офісу при громадській організації «Громадська платформа» пані Христина з Луганської області розповіла таку історію. Сім років тому вона уклала з одним із українських банків кредитний договір у розмірі 25 тис грн. При цьому договір було укладено у вигляді підписання заяви без підписання письмового договору. А цього року жінка отримала ухвалу суду, в якій ішлося, що стосовно неї відкрито провадження, і що банк вимагає стягнути з неї тіло кредиту, відсотки та пеню за несплату позики. Христина не знала, як діяти далі та чи є законними такі вимоги суду, тому звернулася по безоплатну правову допомогу.

Юрист, керівник  Офісу Сергій Кошель роз’яснив жінці, що станом на жовтень 2019 року указ президента про припинення антитерористичної операції не підписаний, тому у її випадку стягнення пені та відсотків з позичальника заборонено.
На підставі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, місто, де проживає Христина, входить до переліку населених пунктів, що знаходяться на території (входять до району) проведення (здійснення) антитерористичної операції. Стаття 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» передбачає мораторій на виконання договірних зобов’язань та на нарахування пені та штрафів на основну суму заборгованості за кредитними та іншими договірними зобов’язаннями.
На час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості з зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів.
Банки та інші фінансові установи, а також кредитори зобов’язані скасувати зазначеним у цій статті особам пеню та/або штрафи, нараховані на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами і договорами позики у період проведення антитерористичної операції.
Отримавши консультацію, Христина звернулася до банку з письмовою заявою, де були викладені її права як позичальниці. В результаті банк відізвав судовий позов проти неї, натомість запропонував підписати договір реструктуризації тіла кредиту в розмірі 11 тис 675 грн 97 коп строком на 2 роки.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×