facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Помилка у прізвищі не давала стати законною спадкоємицею

Дата публікації: 22.09.2020

Автор: ГО «Громадська платформа»

Випадки, коли через опечатку чи помилку в документах людина не може скористатися певним правом, є доволі частими у практиці юристів Мережі правового розвитку. Подібна спадкова справа привела мешканку Луганщини до юристів Сєвєродонецького офісу МПР, які допомогли жінці через суд виправити розбіжності у документах і набути права на материнську спадщину.

Анна Миколаївна не могла оформити право власності на частину квартири, яку отримала у спадок від своєї померлої матері. Коли подавала документи, з’ясувалося, що у прізвищах спадкоємиці та спадкодавці є розбіжності. За таких обставин донька не могла отримати свідоцтво про право на спадщину.

Юристи Офісу при громадській організації «Громадська платформа» роз’яснили Анні Миколаївні її права і порадили звернутися до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин між нею та її померлою матір’ю. Пояснили, що тільки на підставі такого рішення суду вона зможе отримати спадщину.

Коментує юрист

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 Цивільного процесуального кодексу (ЦПК) України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Пунктом 7 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.95 року передбачено, що суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв’язку із втратою годувальника.
Згідно ч. 1 ст. 316 ЦПК України, заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Отже, юристи склали заяву про встановлення факту родинних відносин між пані Анною та її померлою матір’ю. І після позитивного рішення суду жінка змогла безперешкодно скористатися своїм правом на успадкування нерухомості.  

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×