facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Постраждала внаслідок обстрілу в зоні АТО вимагає мільйон гривень компенсації від держави

Дата публікації: 18.12.2018

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

До Першого громадського центру правосуддя на Харківщині, який діє на базі Чугуївського офісу Мережі правового розвитку при Чугуївській правозахисній групі, звернулася мешканка Чугуєва Харківської області пані Марина*. У 2014 році вона перебувала в місті Попасна Луганської області, де під час бойових дій в зоні АТО потрапила під раптовий мінометний обстріл.

Жінка отримала численні травми та посттравматичні ушкодження. Внаслідок цього вона понад півроку стаціонарно лікувалася, перенесла два хірургічних втручання. Все це сильно вплинуло на її моральний стан, наслідки стресу вона переживає й дотепер…

Можливо, так би тривало й далі, якби від своїх знайомих Марина не дізналася про можливість отримати безоплатну правову допомогу в Офісі при Чугуївській правозахисній групі – її товариші вже зверталися сюди і були задоволені якісними юридичними послугами.

Вислухавши жінку і усвідомивши всі обставини, які привели її сюди, юрист Офісу Роман Лихачов (на фото) намагався допомогти Марині не лише юридично, а й морально. Він провів декілька бесід із жінкою і порекомендував звернутися до суду із позовом про відшкодування шкоди. Також  запропонував свій супровід у справі.

  • Аналізуючи останні три роки життя людини, яке більш нагадує воєнну хроніку, зрозуміло, що ніяка компенсація не поверне жінці здоров’я та тієї життєрадісності, яка була притаманна їй до отримання фізичних травм та сильного стресу. Але, якщо врахувати втрати, які вона зазнала під час цього терористичного акту, вона має право та повинна отримати компенсацію від держави, – переконаний Роман Лихачов.

Юрист подав від імені жінки позов до Чугуївського міського суду про відшкодування моральної шкоди в сумі 1 000 000 (один мільйон) гривень.

Коментує юрист:

  • Відшкодування шкоди, заподіяної терористичним актом, регламентується спеціальною нормою – ст. 19 Закону України від 20.03.2003 року № 638-IV «Про боротьбу з тероризмом»,згідно з якою відшкодування шкоди, заподіяної громадянам терористичним актом, провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону і з наступним стягненням суми цього відшкодування з осіб, якими заподіяно шкоду, в порядку, встановленому законом. Тобто обов’язок відшкодувати завдану шкоду покладається на державу незалежно від її вини та до держави, яка відшкодувала шкоду фізичній особи, переходить право вимоги до винної особи. Таким чином, ми вважаємо, що саме Держава в особі Кабінет Міністрів України повинна відшкодувати шкоду яку зазнала позивачка, – роз’яснює Роман Лихачов.

Наразі правники чекають на розгляд справи, яка, на жаль, на сьогодні є типовою, адже випадки, подібні до вищезгаданого, носять масовий характер. І в разі позитивного рішення суду успішний приклад правової практики та надію на відшкодування матимуть чимало постраждалих в зоні АТО.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Перший громадський центр правосуддя на Харківщині діє на базі Чугуївського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Чугуївська правозахисна група».

Центр був створений в рамках проекту «Перший громадський центр правосуддя на Харківщині», який впроваджується Мережею правового розвитку за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×