facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Позбавлення батьківських прав не звільняє від обов’язку утримувати дитину

Дата публікації: 23.05.2019

Автор: Юлія Манукян/ІРЦ «Правовий Простір»

Юристи Херсонського офісу Мережі правового розвитку допомагають підготувати заяви про видачу судових наказів про стягнення аліментів на дітей. Ситуації бувають різні, і кожна справа потребує індивідуального підходу. Особливо, коли йдеться про стягнення аліментів з осіб, позбавлених батьківських прав.

До Офісу при громадській організації «ІРЦ «Правовий простір» звернулася Тетяна Боркова*, яка є опікуном свого малолітнього онука. Питала, чи можна стягнути аліменти на утримання дитини з матері, позбавленої батьківських прав.
Адвокат Маргарита Плахотнюк роз’яснила жінці, що відповідно до ч.2 ст.166 СК України, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини, а також допомогла скласти заяву про стягнення аліментів та підготувати весь пакет  документів, що підтверджують обґрунтованість таких вимог.

У березні 2019 року Білозерський районний суд Херсонської області видав судовий наказ про стягнення аліментів з матері на користь бабусі-опікуна у розмірі однієї чверті заробітку (доходу) платника аліментів, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Слід зазначити, що стягнення аліментів у наказному провадженні (шляхом подання заяви про видачу судового наказу) допускається, якщо:

– заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб;

– заявлено вимогу про стягнення аліментів на дитину у твердій грошовій сумі в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.

Розгляд заяви про видачу судового наказу проводиться без судового засідання.

Важливо! Відповідно до Закону України «Про судовий збір», заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів звільняються від сплати судового збору.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

Адреса Центру безоплатної первинної правової допомоги:
м. Херсон, пр. Ушакова, 37, каб. 115 (будівля Херсонської міської ради, 1-й поверх).
Графік роботи юристів: понеділок – четвер з 9.00 до 16.00. Обідня перерва з 12.00 до 13.00.
Попередньо записатися на прийом можна за телефоном (099) 468 38 48

P.S. Центр безоплатної первинної правової допомоги створений Херсонським офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках проекту «Енергія змін: правовий вимір».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×