Правники допомогли знайти вірний шлях для поновлення пошкоджених документів
Дата публікації: 07.03.2017
Кожна справа фахівців Мережі правового розвитку зайвий раз переконує: у врегулюванні будь-яких юридичних питань не варто покладатися на чиїсь поради або власні припущення. Для отримання бажаного результату, економії часу і грошей краще звернутися до спеціаліста.
Як повідомляє портал “Правовий простір”, Вадим Юрійович Сидоренко* звернувся до Слов’янського офісу Мережі раніше, ніж встиг скористатися порадою і подати позов до суду, аби вирішити свою проблему.
У бесіді з юристкою Офісу Лілією Олексенко чоловік розповів, що кілька місяців тому, у 2016 році, в пожежі згоріли всі його документи, у тому числі паспорт громадянина України і свідоцтво про народження.
Співробітник місцевого управління Державної міграційної служби (ДМС) порекомендував Вадимові Юрійовичу звернутися до суду щодо підтвердження його особи. Мовляв, таке рішення буде основним документом для отримання паспорта у ДМС.
Проаналізувавши законодавство, Лілія Олексенко з’ясувала, що відповідно до статті 256 Цивільного процесуального кодексу України суд дійсно має повноваження розглядати справи про встановлення певних фактів, утім підтвердження особи до них не належить. А отже, така справа – поза компетенцією судових органів.
Розібратися у проблемі допомогло усне звернення правниці до начальника ДМС. Той, у свою чергу, пояснив, що встановленням особи займається сама міграційна служба, але для цього заявник має привести трьох свідків та двох понятих, які б його особу підтвердили.
Після цього співробітник ДМС зробить запити до поліції і податкової інспекції. Коли процедура з запитами буде завершена, Вадимові Юрійовичу видадуть тимчасове посвідчення особи, з яким він зможе звернутись до РАЦСу для отримання розвернутого витягу, де будуть вказані відомості про батьків, місце народження, а згодом – і дублікат свідоцтва про нарождення. І вже після цього чоловік зможе подати документи для отримання паспорта.
Сьогодні справа Вадима Юрійовича ще перебуває на стадії підтвердження особи свідками. Утім, чоловік задоволений, адже якби юристка не підказала йому правильний алгоритм дій і він звернувся до суду, процедура затягнулася б на кілька зайвих місяців.
Нагадуємо, з контактами і режимом роботи Офісів Мережі правового розвитку можна ознайомитись за посиланням.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.