Право на батьківський спадок учасник АТО довів через суд
Дата публікації: 25.01.2019
Автор: Оксана Осарчук/«Подільська правова ліга»
Мешканець Хмельниччини не міг оформити право на спадщину. Проблема полягала в тому, що було втрачено свідоцтво про право власності на житловий будинок, який дістався йому від батька. Вирішити питання через суд допомогли юристи Хмельницького Офісу Мережі правового розвитку.
Оформлення спадщини є, певно, однією з найбільш частих проблем, з якими люди звертаються по допомогу до правозахисників Офісу при громадській організації «Подільська правова ліга». Саме з таким питанням, за рекомендацією друзів, прийшов мешканець Дунаєвецького району Хмельницької області, учасник АТО Віктор Бутко*.
Його проблема стосувалася визнання права власності на спадкове майно. Брат Віктора відмовився від своїх прав на спадщину, тому чоловік просив допомогти визнати за ним право власності на батьківський будинок з надвірними господарськими будівлями та спорудами.
Ще у березні 2018 року Віктор звернувся до приватного нотаріуса Дунаєвецького районного нотаріального округу Хмельницької області, аби отримати свідоцтво про право на спадщину на житловий будинок, що належав його батьку. Тато помер у жовтні 2016 року: саме він фактично прийняв спадщину після смерті своєї дружини (матері Віктора, яка померла у травні 2011 року) і на той час був спадкоємцем першої черги за законом, але не оформив своїх прав.
Адвокатеса Офісу Анастасія Площинська порадила пану Бутку вирішувати це питання через суд і допомогла йому скласти та подати позовну заяву.
Суд встановив, що Сергію відмовили видати свідоцтво про право на спадщину за законом на нерухоме майно, оскільки він не надав оригіналів правовстановлюючих документів.
– Головна проблема клієнта полягала у втраті свідоцтва про право власності на житловий будинок, що стало перешкодою для набуття ним права власності, – коментує Анастасія Площинська.
Позовну заяву Сергія Бутка суд задовольнив у повному обсязі**. За ним було визнано право власності на батькову спадщину.
Таким чином ще одна справа стала історією успіху адвоката організації. Рішення суду набрало законної сили, а клієнт залишився задоволений наданою йому кваліфікованою безоплатною правовою допомогою.
*Персональні дані змінено з етичних міркувань.
**Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/77650049
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.