facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Право на батьківський спадок учасник АТО довів через суд

Дата публікації: 25.01.2019

Автор: Оксана Осарчук/«Подільська правова ліга»

Мешканець Хмельниччини не міг оформити право на спадщину. Проблема полягала в тому, що було втрачено свідоцтво про право власності на житловий будинок, який дістався йому від батька. Вирішити питання через суд допомогли юристи Хмельницького Офісу Мережі правового розвитку.

Оформлення спадщини є, певно, однією з найбільш частих проблем, з якими люди звертаються по допомогу до правозахисників Офісу при громадській організації «Подільська правова ліга». Саме з таким питанням, за рекомендацією друзів, прийшов мешканець Дунаєвецького району Хмельницької області, учасник АТО Віктор Бутко*.

Його проблема стосувалася визнання права власності на спадкове майно. Брат Віктора відмовився від своїх прав на спадщину, тому чоловік просив допомогти визнати за ним право власності на батьківський будинок з надвірними господарськими будівлями та спорудами.

Ще у березні 2018 року Віктор звернувся до приватного нотаріуса Дунаєвецького районного нотаріального округу Хмельницької області, аби отримати свідоцтво про право на спадщину на житловий будинок, що належав його батьку. Тато помер у жовтні 2016 року: саме він фактично прийняв спадщину  після смерті своєї дружини (матері Віктора, яка померла у травні 2011 року) і  на той час  був спадкоємцем першої черги за законом, але не оформив своїх прав.

Адвокатеса Офісу Анастасія Площинська порадила пану Бутку вирішувати це питання через суд і допомогла йому скласти та подати позовну заяву.
Суд встановив, що Сергію відмовили видати свідоцтво про право на спадщину за законом на нерухоме майно, оскільки він не надав оригіналів правовстановлюючих документів.
Головна проблема клієнта полягала у втраті свідоцтва про право власності на житловий будинок, що стало перешкодою для набуття ним права власності, – коментує Анастасія Площинська.

Позовну заяву Сергія Бутка суд задовольнив у повному обсязі**. За ним  було визнано право власності на батькову спадщину.
Таким чином ще одна справа стала історією успіху адвоката організації. Рішення суду набрало законної сили, а клієнт залишився задоволений наданою йому кваліфікованою безоплатною правовою допомогою.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/77650049

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×