facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Право власності жінка встановила через суд

Дата публікації: 05.09.2019

Автор: Юлія Марукян, Чугуївська правозахисна група

ДоГромадського центру правосуддя, сформованого на базі Чугуївського офісу Мережі правового розвитку при Чугуївській правозахисній групі, мешканка Чугуєва звернулася зі спадковим питанням.

Під час консультації, яку надав адвокат офісу Антон Биченко, жінка розповіла, що після смерті її батька відкрилась спадщина, яка складається із земельної частки (паю). Вона є спадкоємицею першої черги за законом і  на час смерті спадкодавця постійно проживала разом з ним за однією адресою.

Однак у передбачений законом строк до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини в порядку спадкування за законом жінка не зверталася, оскільки прийняла спадщину в порядку ч. 3 ст. 1268 Цивільного кодексу України. Водночас заяву про відмову від спадщини вона не подавала.

  • Тепер клієнтка звернулася до Чугуївської державної нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, але у видачі свідоцтва про право на спадщину їй відмовили не було доказів, які підтверджували факт проживання зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини та оригінала правовстановлюючого документу на землю, – пояснює Антон Биченко.

Ознайомившись із матеріалами справи, він підготував позовну заяву про визнання права власності в порядку спадкування за законом.

Адвокат коментує:

«Відповідно до абз. 3 п. 23 Постанови Пленуму Верховного України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008 №7, у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Відсутність оригіналу правовстановлюючого документу  позбавляє Позивача можливості належним чином оформити свої майнові права на успадковане майно та отримати свідоцтво про право на спадщину, у зв’язку з чим Позивач змушена звернутися до суду за захистом своїх прав, оскільки не може оформити та юридично закріпити за собою право власності на спадкове майно.

Ч. 1 ст. 1225 Цивільного кодексу України встановлено, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення».

12 серпня 2019 року Чугуївський міський суд Харківської області виніс рішення, позовну заяву про визнання права власності в порядку спадкування за законом задовольнив.

Тепер жінка чекає на набуття законної сили рішення, яке відбудеться через 30 днів з моменту його винесення.

*Посилання на рішення суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/83586212

P.S. Проект «Перший громадський центр правосуддя на Харківщині» впроваджується Мережею правового розвитку за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×