facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Правова підтримка з України — в Польщу: юристка дистанційно допомогла відсудити аліменти на дитину

Дата публікації: 29.12.2022

«…Без Вас я б не зробила цього. Ви — нереальна людина, яка робить свою справу не на 100%, а на 1000%. Я дуже задоволена і дуже Вам вдячна за допомогу і постійну підтримку. Обов’язково ще звернусь!». Таке повідомлення отримала нещодавно у свій Інстаграм адвокатка Хмельницької ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська…

Проблема, з якою до організації звернулася пані Марія з Харківської області , схожа на сотні, а може й тисячі інших. Однак за кожним таким випадком — доля людини, навіть цілої родини, тим більше, яка через війну вимушено опинилася на чужині. І такі успішні історії з практики юристів Мережі тільки підкреслюють важливість вчасної і якісної правової допомоги, а ще — цінність людяності та індивідуального підходу до справи.

Тікаючи він війни, пані Марія опинилася зі своєю дворічною дочкою в Польщі. А в Україні у неї залишився чоловік, який зовсім не допомагав коштами на дитину. Марія хотіла було звернутися до суду, але її скромні доходи не дозволяли скористатися платними послугами адвоката.

Анастасія Площинська заочно проконсультувала жінку, а також склала заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів та позовну заяву про стягнення аліментів на матір дитини до досягнення дитиною трирічного віку.

Анастасія Площинськаадвокатка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга».
  • Оскільки клієнтка знаходиться за кордоном, це ускладнювало процес подання заяв. Тому я підготувала також відео-інструкцію для пані Марії, яка допомогла їй підписати документи за допомогою електронного цифрового підпису та подати їх через Електронний суд, — пояснює Анастасія Площинська.  

Це значно спростило процес стягнення аліментів, і в результаті жінка отримала позитивний результат і змогла захистити своє право.

Згодом вдячна пані Марія надіслала юристці ті самі слова подяки.

Скрін з Інстаграму Анастасії Площинської (ploshchynska_lawyer)  

Варто також додати, що Анастасія Площинська дуже часто допомагає людям не лише як адвокатка, юристка громадської організації, а й як волонтерка. У своєму Інстаграмі вона часто створює «віконечко» для запитань і оперативно відповідає на ті, які можна розкрити в короткому роз’ясненні.

Правова база, якою керувалася юристка в даному випадку

Норми Сімейного кодексу України:

1) Згідно з ч. 5 ст. 183 Сімейного кодексу (СК) України, той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 161 Цивільного процесуального кодексу України, судовий наказ може бути видано, заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства.

2) Згідно з вимогами ч. 2 ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини, до досягнення дитиною трьох років. Відповідно до вимог ч. 2 ст. 77 СК України, за рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 79 СК України, аліменти на одного з подружжя присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви. Відповідно до норм ч.ч. 1, 2 ст. 80 СК України, аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого подружжя з урахуванням обставин, що мають істотне значення.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×