facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Правозахисники проти: міськрада Києва зобов’язала оплачувати дошкільну освіту дітей, які не мають столичної «прописки»

Дата публікації: 11.03.2019

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

Від 1 вересня 2018 року батьки вихованців дитсадків Києва, які не зареєстровані у столиці,  мають платити за надання дітям дошкільної освіти. Гроші почали вимагати після того, як відповідне рішення прийняла Київська міськрада. Такий хід є протиправним – заявили юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку і звернулися з відповідним листом до Міністерства освіти України.

Рішення N 1369/5433 «Про затвердження Порядку здійснення видатків на дошкільну освіту у місті Києві на основі базового фінансового нормативу бюджетної забезпеченості» Київська міська рада прийняла 13 вересня 2018 року. Ним із 01 вересня 2018 року у закладах дошкільної освіти міста Києва встановлено плату для батьків дитини, не зареєстрованої в місті Києві, за надання дошкільної освіти.

Вважаючи таке рішення протиправним, юристи Офісу при Чугуївській правозахисній групі (ЧПГ) письмово звернулися* до Міністерства освіти і науки України з вимогою вжити заходів, аби визнати рішення Київської міської ради не чинним.
На переконання юристів, воно не відповідає вимогам Конституції України, а саме її статті 24 Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками…») та статті 53 («Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам…»).
У Міністерстві освіти на скаргу правозахисників відреагували: відомство звернулося до голови Київської міської державної адміністрації Володимира Кличка та Київської міськради з проханням переглянути спірне рішення.
Наразі співробітники ЧПГ чекають на врегулювання питання та сподіваються, що державні органи сприятимуть дотриманню рівних конституційних прав на доступну і безоплатну дошкільну освіту незалежно від місця проживання дітей.

*Копію листа можна переглянути за посиланням: detsad_list

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×