Проблема з виплатами ВПО тривала 5 місяців — а вирішилася за 2 тижні
Дата публікації: 10.04.2023
Усі заборговані державою кошти переселенка отримала завдяки юристам ГО «Черкаський правозахисний центр». Для цього знадобилися правова консультація, письмове звернення до відомства і фаховий підхід до знання ситуації з виплатами.
Пані Мар’яна* — вимушена переселенка, сама виховує сина. Оформивши на новому місці проживання статус ВПО, з квітня 2022 року жінка отримувала допомогу на проживання на себе та дитину. Все було добре, допоки в листопаді 2022-го виплати за соціальну допомогу на проживання не перестали надходити на її рахунок.
Звернення до місцевого управління соціального захисту, за словами пані Мар’яни, результатів не дали: співробітники департаменту чітко нічого роз’яснити не могли. Мовляв, усе добре, просто в бюджеті наразі немає коштів на ці виплати: тому чекайте. Минав місяць-два-три, однак ситуація не змінювалася.
Тож, у березні 2023 року жінка звернулася по правову допомогу до Черкаського правозахисного центру.
- В інтересах клієнтки ми підготували та направили електронний запит до управління соціального захисту щодо надання інформації стосовно причин виплат, — пояснила юристка організації Марина Куприкова. — Виявилося, що за весь цей час дані про пані Мар’яну та її дитину так і не було перенесено до нової системи.
Коментуючи ситуацію, що склалася, юристка зазначила, що постановою Кабінету Міністрів України №332 від 20.03.2022 року визначено механізм надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Така допомога надається ВПО щомісячно з місяця звернення на кожну внутрішньо переміщену особу: 3000 грн — для осіб з інвалідністю та дітей, 2000 грн — для інших осіб. Допомогу виплачують за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням.
- Однак внаслідок переходу управлінь соцзахисту на нову Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС) виникли масові затримки у виплатах, які носили суто технічний характер і вирішувалися «в ручному режимі» при особистому зверненні до управління, — роз’яснила Марина Куприкова.
Зрештою письмове звернення «подіяло» доволі швидко: вже протягом двох тижнів пані Мар’яна отримала виплати на себе та дитину за весь термін заборгованості.
* Ім’я змінено з етичних міркувань.
Матеріал створено в рамках Ініціативи регіональних координаторів. Ініціатива релізується за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку.
Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.