«Прописала» знайому – виселяти довелося через суд
Дата публікації: 04.12.2018
Автор: Максим Мельник/Чугуївська правозахисна група
Юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку допомогли пансіонерці зняти з реєстрації на її житловій площі сторонню особу і через суд довести, що відповідачка втратила право користуватися квартирою.
До Громадського центру правосуддя, сформованого на базі Офісу при Чугуївській правозахисній групі, 9 вересня 2018 року звернулася 71-річна Тамара Петрівна*, мешканка селища Печеніги Харківської області.
Розповіла, що на її жилплощі зареєстрована особа, яка з 2011 року за місцем реєстрації не проживає і навіть особистих речей цієї людині у квартирі пані Тамари немає.
Юристам Офісу жінка пояснила, що ця особа – знайома, яка свого часу попросила Тамару Петрівну «прописати» її до себе. Пенсіонерка погодилася. Як там вже склалися обставини, хазяйка квартири не уточнювала, однак запевнила юристів, що з 2011 року цю знайому вона не бачила.
І тепер, коли Тамара Петрівна задумалася про субсидію і оформлення спадщини для дітей, «прописана» особа стала на заваді її планам.
Пенсіонерка пішла до ЖЕКу з наміром «виписати» товаришку. Але в житлово-експлуатаційній конторі їй відповіли, що «для зняття з місця реєстрації особи потрібна особиста присутність цієї особи, а без її участі зробити це можна тільки через суд». Така відповідь не задовольнила Тамару Петрівну. Згадавши, що бачила в газеті оголошення про безоплатну правову допомогу, вона пішла на консультацію до юристів Офісу.
Юрист Олексій Кремльов вислухав клієнтку і пояснив, що за наявності документів, які підтверджують правоту її слів, дійсно можна зняти з реєстрації особу – в судовому порядку. Для цього потрібно написати позовну заяву і докласти до неї наступні документи: паспорт, ідентифікаційний код, документ, що підтверджує право власності, довідку про склад сім’ї та державний акт про фактичне непроживання людини за місцем її реєстрації.
Після того, як Тамара Петрівна зібрала всі необхідні документи, юрист написав позовну заяву і відправив її до Печенізького районного суду Харківської області.
Справу прийняли до розгляду. Під час засідання суд вислухав позивачку, допитав свідка з боку пані Тамари (той пояснив, що відповідачка – «прописана» знайома – з 2011 року у квартирі пенсіонерки не проживає, до теперішнього часу в селищі Печеніги не з’являлася і у вищевказаній квартирі її особистих речей немає), дослідив надані позивачкою письмові матеріали справи, оцінив зібрані докази.
В результаті суд визнав, що позовні вимоги Тамари Петрівни – обґрунтовані, не суперечать закону, відтак прийняв рішення задовольнити позов повністю і визнав відповідачку такою, що втратила право користування житловою площею.
Тепер Тамара Петрівна може безперешкодно оформити і субсидію, і спадщину – як єдина зареєстрована у квартирі особа.
http://reyestr.court.gov.ua/Review/77872834
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.