facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Приватна підприємниця змогла отримати в податковій довідку для оформлення субсидії

Дата публікації: 18.04.2024

На прикладі однієї з успішних історій юристка ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» юристка Тетяна Плясунова роз’яснює, як фізична особа — підприємець може отримати довідку про доходи за термін, що не співпадає з базовим податковим звітним періодом, щоб оформити субсидію.   

Тетяна Плясунова, юристка ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу».

Катерина Сергіївна з Запорізької області звернулася до офісу «Агенції демократичного розвитку Донбасу» з питанням щодо оформлення субсидії. Зокрема жінка просила роз’яснити, де і яку довідку їй треба взяти, і чи підходить для служби соцзахисту та, де вона відзвітувала податковій про доходи за рік як фізична особа — підприємець (ФОП).

Жінка пояснила, що рік тому вона зареєструвалася як ФОП. Пізніше зайнялася переоформленням субсидії. Органи соціального захисту населення запросили в Катерини Сергіївни довідку про доходи за останні 6 місяців. А оскільки звітує вона в податкові органи раз на рік, тому й виникло питання, де взяти довідку саме за півроку, — уточнює Тетяна Плясунова.

Правова база

Відповідно до пункту 16.1.3. статті 16 чинного Податкового кодексу України (ПКУ), платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Пункт 33.3. статті 33 ПКУ вказує на базовий податковий (звітний) період — період, за який платник податків зобов’язаний здійснювати розрахунки податків, подавати податкові декларації (звіти, розрахунки) та сплачувати до бюджету суми податків та зборів, крім випадків, передбачених цим Кодексом, коли контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму податкового зобов’язання платника податку.

Звітними (податковими) періодами для підприємця є квартал та рік.

Податковий орган може видати довідку про доходи на підставі інформації, зазначеної у декларації або звіті фізичної особи — підприємця.

Довідка надається на підставі звернення платника податків до податкового органу із запитом про отримані доходи за той податковий період, який підприємцю потрібен.

Відповідно до п. 15 Інструкції про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян в органах державної податкової служби, затвердженої наказом ДПА України від 18.06.2008  № 395, звернення розглядаються і вирішуються у строк  не  більше одного місяця від дня їх надходження, ураховуючи вихідні, святкові та неробочі дні,  а ті,  які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно,  але  не пізніше п’ятнадцяти календарних днів від дня їх отримання.

Отримавши таке пояснення, Катерина Сергіївна змогла запросити в податковій відповідну довідку, надати її соціальній службі та отримати субсидію.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Читайте також:

Чи може переселенець отримати субсидію, якщо мешкає в орендованій квартирі без договору

Які доходи враховуються при розрахунку допомоги малозабезпеченим сім’ям


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×