Разом із юристами — допомога більш ефективна та кваліфікована: дві історії з практики параюриста Миколи Охонька
Дата публікації: 08.01.2024
Співпраця громадських радників з юристами організацій Мережі правового розвитку є ефективною, кваліфікованою та дає реальні результати. Підтвердження цьому — одразу два успішних приклади з практики громадського радника з Чернігівщини Миколи Охонька.
Микола Охонько (на фото) — громадський радник ГО «Асоціація громадських радників України», мешкає у сільській місцевості Менської громади Чернігівської області.
- Микола — дуже комунікабельний та чуйний до своїх односельчан, він також бере активну участь у житті своєї громади. Тому люди часто звертаються до нього зі своїми проблемами та питаннями. А з початком співпраці з юристами організацій Мережі правового розвитку (МПР) його допомога стала більш кваліфікованою та ефективною, — розповідає Марина Царапаєва, координаторка спільної з МПР Ініціативи регіональних координаторів*, параюристка ГО «Асоціація громадських радників України».
Вона пояснює, що до застосування моделі супроводу «клієнт-параюрист-юрист» громадські радники частіше всього скеровували людей, які до них зверталися, до відповідної структури чи установи за призначенням.
- А налагоджена співпраця показала більшу ефективність, оскільки громадський радник тримає в фокусі уваги запит клієнта, спонукає до вирішення, а також допомагає у процесі виникнення різних додаткових нюансів, — додає Марина Царапаєва.
До прикладу, серед звернень, які супроводжував Микола Охонько, — історія мешканки міста Ніжин. Жінка розповіла параюристу, що часто їздить дорогою державного значення Мена – Макошине, яка знаходиться у жахливому стані та потребує ремонту. Клієнтка хотіла не просто пожалітися, а добитися реальних змін. Отже, громадський радник спершу звернувся за консультацією до юриста ГО «Подільський центр прав людини» Михайла Бардина.
Юрист допоміг визначити, яке відомство відповідає саме за цю ділянку дороги.
А також запропонував наступні варіанти вирішення запиту:
1. Створити і розмістити на урядовому порталі петицій звернення щодо необхідності ремонту дорожнього покриття дороги Мена – Макошине.
2. Звернутися до депутатів обласної ради з пропозицією підтримати вимогу петиції, направивши депутатські звернення з цього питання і розглянути можливість винести рішення про таке звернення від імені сесії обласної ради.
3. Звернутися безпосередньо до офісу Президента України з проханням про включення робіт з ремонту покриття державної дороги Мена – Макошине до президентської програми «Велике будівництво».
– Важливо, щоб звернення було підписано від імені кількох громадських організацій, місцевих депутатів, депутатів обласної ради тощо, — порадив Михайло Бардин.
Після отриманої консультації почалася спільна робота. Параюрист разом з іншими місцевими активістами написав та подав звернення щодо ремонту дороги. Таким чином представники громади привернули увагу до наболілого питання і тримають проблему на контролі.
Також Микола Охонько допоміг пану Федору, пенсіонеру з села Макошине Менської громади, отримати субсидію на тверде паливо. Пенсійний фонд відмовив чоловікові в наданні такої пільги.
Громадський радник за підтримки юриста ГО «Центр економічно-правового розвитку» Андрія Корбецького роз’яснив, що в пакеті документів, які подав на отримання субсидії пан Микола, бракувало акта обстеження житлового приміщення.
Юрист порадив замовити цей документ у ЦНАПі, місцевому відділі соціального захисту населення або ж у старостаті. Пан Микола звернувся до старости села — і його проблема вирішилася. Тепер пенсіонер отримує державну пільгу на тверде паливо.
* Матеріал створено в рамках Ініціативи регіональних координаторів. Ініціатива релізується за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.