facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Разом із юристами — допомога більш ефективна та кваліфікована: дві історії з практики параюриста Миколи Охонька

Дата публікації: 08.01.2024

Співпраця громадських радників з юристами організацій Мережі правового розвитку є ефективною, кваліфікованою та дає реальні результати. Підтвердження цьому — одразу два успішних приклади з практики громадського радника з Чернігівщини Миколи Охонька.

Микола Охонько (на фото) — громадський радник ГО «Асоціація громадських радників України», мешкає у сільській місцевості Менської громади Чернігівської області.

  • Микола — дуже комунікабельний та чуйний до своїх односельчан, він також бере активну участь у житті своєї громади. Тому люди часто звертаються до нього зі своїми проблемами та питаннями. А з початком співпраці з юристами організацій Мережі правового розвитку (МПР) його допомога стала більш кваліфікованою та ефективною, — розповідає Марина Царапаєва, координаторка спільної з МПР Ініціативи регіональних координаторів*, параюристка ГО «Асоціація громадських радників України».
Марина Царапаєва, громадська радниця ГО «Асоціація громадських радників України».

Вона пояснює, що до застосування моделі супроводу «клієнт-параюрист-юрист» громадські радники частіше всього скеровували людей, які до них зверталися, до  відповідної структури чи установи за призначенням.

  • А налагоджена співпраця показала більшу ефективність, оскільки громадський радник тримає в фокусі уваги запит клієнта, спонукає до вирішення, а також допомагає у процесі виникнення різних додаткових нюансів, додає Марина Царапаєва.

До прикладу, серед звернень, які супроводжував Микола Охонько, — історія мешканки міста Ніжин. Жінка розповіла параюристу, що часто їздить дорогою державного значення Мена – Макошине, яка знаходиться у жахливому стані та потребує ремонту.  Клієнтка хотіла не просто пожалітися, а добитися реальних змін. Отже, громадський радник спершу звернувся за консультацією до юриста ГО «Подільський центр прав людини» Михайла Бардина.

Михайло Бардин, юрист, керівник ГО «Подільський центр прав людини». 

Юрист допоміг визначити, яке відомство відповідає саме за цю ділянку дороги.
А також запропонував наступні варіанти вирішення запиту:

1. Створити і розмістити на урядовому порталі петицій звернення щодо необхідності ремонту дорожнього покриття дороги Мена – Макошине.

2. Звернутися до депутатів обласної ради з пропозицією підтримати вимогу петиції, направивши депутатські звернення з цього питання і розглянути можливість винести рішення про таке звернення від імені сесії обласної ради.

3. Звернутися безпосередньо до офісу Президента України з проханням про включення робіт з ремонту покриття державної дороги Мена – Макошине до президентської програми «Велике будівництво».

Важливо, щоб звернення було підписано від імені кількох громадських організацій, місцевих депутатів, депутатів обласної ради тощо, — порадив Михайло Бардин.

Після отриманої консультації почалася спільна робота. Параюрист разом з іншими місцевими активістами написав та подав звернення щодо ремонту дороги. Таким чином представники громади привернули увагу до наболілого питання і тримають проблему на контролі.

Також Микола Охонько допоміг пану Федору, пенсіонеру з села Макошине Менської громади, отримати субсидію на тверде паливо. Пенсійний фонд відмовив чоловікові в наданні такої пільги.

Андрій Корбецький,
юрист ГО «Центр економічно-правового розвитку» .

Громадський радник за підтримки юриста ГО «Центр економічно-правового розвитку» Андрія Корбецького роз’яснив, що в пакеті документів, які подав на отримання субсидії пан Микола, бракувало акта обстеження житлового приміщення.

Юрист порадив замовити цей документ у ЦНАПі, місцевому відділі соціального захисту населення або ж у старостаті. Пан Микола звернувся до старости села — і його проблема вирішилася. Тепер пенсіонер отримує державну пільгу на тверде паливо.

* Матеріал створено в рамках Ініціативи регіональних координаторів. Ініціатива релізується за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×