facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Роботодавець «придумав» причину звільнення – довелося виправитися

Дата публікації: 17.01.2019

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

Випадків, за яких роботодавець діє незаконно при звільненні працівника, немало у практиці юристів Мережі правового розвитку*. Однак успішні приклади, подібні до кейсу Станично-Луганського Офісу, свідчать: захищати свої права працівникові обов’язково потрібно. Звернення по правову безоплатну допомогу дозволяє добитися справедливості, навіть не доводячи справу до суду.

Тетяна Довженко**, мешканка Луганщини, звернулася до Офісу при громадській організації «Станично-Луганський центр правової інформації та юридичної допомоги» із заявою про порушення її трудових прав.
Роботодавець звільнив жінку без її відома, та ще й із формулюванням «за власним бажанням». При цьому не виплатив їй заробітну плату за 3 місяці. Порушення прав заявниці було очевидне – тому пані Тетяна, хоча й не бажала далі працювати з таким роботодавцем, була рішуче налаштована відстоювати свої права за допомоги співробітників Офісу.

Юрист Олександр Левенець склав та направив на адресу роботодавця заявниці мотивовану заяву про порушення Трудового законодавства України при звільненні з роботи працівника.
Зокрема керівник підприємства порушив статті Кодексу законів про працю України щодо умов розірвання трудового договору. Також відповідно до ст. 47 КЗпП, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 КЗпП «Строки розрахунку при звільненні»: «При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум…». Днем звільнення вважається останній день роботи. Цього дня працівник має отримати зарплату, включаючи оплату праці за останній день роботи, а також компенсацію за невикористані дні відпустки.
Отримавши заяву юриста, роботодавець пані Тетяни свою позицію переглянув.  Він змінив наказ про звільнення, замінивши в ньому формулювання: із «за власним бажанням» на «за згодою сторін». Також пані Тетяні виплатили заборгованість із зарплати за 3 місяці.

*Більше подібних прикладів – у рубриці «Історії успіху».

**Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×