facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Розлучення – не привід ізолювати дитину від тата

Дата публікації: 16.10.2019

Автор: Громадська платформа

Часто єдиним виходом із ситуації, в якій один із екс-подружжя забороняє іншому бачитися з дитиною, стає звернення до суду. Прикладом такої справи є випадок із практики Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку. Зверніть увагу на те, як докладно юрист роз’яснює змістовну частину позову щодо умов спілкування дитини з батьком.

Колишня дружина не дозволяє бачитися з сином. З такою проблемою до Офісу при громадській організації «Громадська платформа» звернувся мешканець Луганщини Василь.  Пояснив, що він бажає бачитися з дитиною, виховувати її, але після розірвання шлюбу син живе з матір’ю, яка не надає батькові такої можливості. Домовитися ж мирно з екс-дружиною у Василя не виходить.
Юрист Андрій Павлов вивчив ситуацію, що склалася між колишнім подружжям, і порадив Василю розв’язати її через суд. Правник пояснив, що порядок встановлення проживання дитини регулюється Сімейним кодексом України і допоміг скласти позовну заяву про усунення перешкод у вихованні та вільному спілкуванні дитини з батьком, який проживає окремо від неї.
У заяві зокрема містилися вимоги визначити спосіб участі Василя у вихованні сина та формат особистого спілкування, а саме:

  • перебування сина з батьком тричі на тиждень: з п’ятниці з 08.00 до неділі включно, до 22.00;
  • перебування сина з батьком на час відпусток останнього відповідно до наказів підприємства;
  • побачення за місцем навчання сина або за місцем його проживання, перебування чотири раз на тиждень: з понеділка по четвер з 12.00 до 18.00;
  • спільний відпочинок: другу половину літніх канікул дитина проводить із батьком;
  • необмежене спілкування з сином особисто засобами телефонного, поштового, електронного та іншого зв’язку, що не передбачають безпосереднього фізичного спілкування між батьком та сином;
  • у разі, якщо святкові дні припадають на день побачення батька з сином або цей день передує дню побачення або є наступним після нього, то такі дні син проводить з батьком;
  • у день побачення з сином батько має право забирати його з дому/школи особисто;
  • необмежене в часі побачення у дні народження сина та батька.Всі запити Василя суд задовольнив у повному обсязі. Тепер чоловік може бачитися із сином, виховувати його, брати участь у його житті – нехай і за певних обмежень, але рідні люди будуть разом.P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

    Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×