Шахтареві-переселенцю допомогли оформити пенсію за станом здоров’я
Дата публікації: 01.05.2024
Автор: Ганна Зюбіна, юристка ГО «Громадська платформа»
Пан Володимир*, 48-річний шахтар із Донеччини, перемістився в місто Кам’янське Дніпропетровської області в березні 2022 року. Покинувши свій дім і все, що мав, чоловік знайшов прихисток у шелтері Кам’янського…
Володимир Васильович не мав наміру впадати у відчай, тому одразу почав шукати роботу. До пенсії йому як шахтареві лишалося два роки. Доволі швидко вдалося знайти вакансію охоронця в ювелірному магазині. Здавалося б, удача, але… Роки важкої шахтарської праці позначилися на здоров’ї чоловіка: сильно боліли коліна та спина, а через стреси та зміну клімату ще й почав турбувати тиск. Однак на новій роботі пан Володимир мав переважно стояти, відпочити охоронцям дозволяли тільки в обідню перерву. Це давалося йому доволі складно, враховуючі «шахтарські коліна». Але мусив терпіти — жити на щось треба було, а 2000 грн державної допомоги як переселенцю ледь вистачало на їжу.
Минув рік, і Володимир Васильович почав замислюватися про збір документів для державної пенсії. Так сталося, що під час окупації керівництво шахти встигло видати робітникам трудові книжки — і це була серйозна вдача. Але проблема була в тому, що чоловік вже мав нову роботу, а запису про звільнення з шахти у трудовій не було.
Тож, до юристів ГО «Громадська платформа» чоловік звернувся з питанням, як діяти в такій ситуації.
Для початку ми відкрили особистий електронний кабінет пана Володимира на сайті Пенсійного фонду України. З’ясували, що на новому місці роботи він працевлаштований на ¼ ставки. Також дізналися, що його шахтарського стажу для отримання державної пенсії вистачає. Далі знайшли в інтернеті відомості про керівництво шахти, зв’язалися з ним. Написали певні заяви: до відділу кадрів шахти і на адресу керівництва ювелірного магазину.
Нам вдалося дистанційно звільнити Володимира Васильовича з шахти, отримавши відповідний запис у Центрі зайнятості міста Кам’янське й отримати запис про його офіційне працевлаштування на новому місці роботи.
У лютому пан Володимир уже отримав свою першу пенсію.
* Ім’я та по-батькові змінено з етичних міркувань.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.