Спадок за заповітом: відсутність документів на майно не є підставою відмовляти у позові (+презентація)
Дата публікації: 06.12.2018
Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група
Замкнене коло, яким здавалася мешканці Харківщини її спадкова справа, успішно розірвав юрист Чугуївського офісу Мережі правового розвитку, керівник проекту “Перший громадський центр правосуддя на Харківщині” Роман Лихачов. Він роз’яснив, що відсутність правовстановлюючих документів на майно не є підставою відмовляти у позові і представив інтереси спадкоємиці в суді.
Восени 2018 року до Офісу при Чугуївській правозахисній групі звернулася Ганна Нікітченко* з селища Малинівка Чугуївського району Харківської області. Розповіла, що після смерті її матері залишився спадковий будинок та земельна ділянка, які мама їй заповіла.
При цьому уточнила, що батьківський дім було зведено ще у 1964 році, і тоді правовстановлюючих документів на нього не видавали – це не було передбачено законодавством того часу. Саме через відсутність цих паперів нотаріус тепер відмовляв пані Ганні в оформленні спадку. Всі ці обставини здавалися їй замкненим колом, а проблема – такою, що не можна вирішити.
Тому, коли жінка дізналася з інтернету про Чугуївський Офіс, поквапилася скористатися професійною допомогою з надією розв’язати наболіле питання: невідкладно зателефонувала і записалася на консультацію.
Юрист Офісу Роман Лихачов роз’яснив пані Ганні, що вона має право оформити спадкове майно через суд, оскільки згідно з чинним законодавством України відсутність правовстановлюючих документів на майно не є підставою для відмови у позові. Того ж дня юрист підготував для жінки цивільний позов і подав його до Чугуївського міського суду. У подальшому юрист представив інтереси клієнтки в суді.
24 жовтня 2018 року Чугуївський міський суд Харківської області задовольнив* позовні вимоги Ганни Нікітченко та визнав за нею право власності на будинок і земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом.
Тепер, після набрання рішенням законної сили, пані Ганні залишається тільки оформити спадкове майне на своє ім’я.
*Персональні дані змінені з етичних міркувань.
**Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/77352464
Увага! Корисна інформація
Презентацію на тему «Отримав хату у спадок без документів: що робити» дивіться за цим посиланням.
P.S. Проект “Перший громадський центр правосуддя на Харківщині” реалізується громадською спілкою “Мережа правового розвитку” за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми “Нове правосуддя”.
Громадський центр правосуддя у Харківській області працюватиме на базі Чугуївського офісу Мережі правового розвитку, який адмініструється Чугуївською правозахисною групою.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.