facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Судова справа «у спадок»: донька отримає те, що завинив матері Пенсійний фонд

Дата публікації: 10.09.2019

Автор : БМГО “Правова єдність”

Близько восьми років мешканка Білої Церкви чекала законних виплат від Пенсійного фонду за рішенням суду. Не дочекавшись, померла. Завершити справу замість матері й таки отримати кошти донці позивачки допомогли у Білоцерківському офісі Мережі правового розвитку.

До офісу при громадській організації “Правова єдність” пані Олена з Білої Церкви звернулася з проблемою, яку не встигла за життя вирішити її мати Ганна. Ще у 2011 році пані Ганна подала в суд позов до управління Пенсійного фонду України (ПФУ) в м. Біла Церква. У ньому вимагала визнати дії відомства протиправними та зобов`язати відповідача провести перерахунок та виплату доплати. Необхідність перерахунку була зумовлена тим, що жінка тривалий час проживала в зоні посиленого радіоекологічного контролю, однак законної доплати за це не отримувала. Але пані Ганна померла, так і не дочекавшись рішення, а відтак і виплат по даній справі.

Її донька Олена стала спадкоємицею за законом усього майна, яке належало померлій матері на момент смерті, зокрема недоотримані доплати до пенсії та інші соціальні виплати в сумі 11 тис 303 грн 68 коп. Тепер донька мала намір отримати все, що належало мамі за законом.

Юристка Офісу Інна Малишко роз’яснила Олені, як діяти в цій ситуації – порадила звертатися до суду та склала заяву про зміну сторони виконавчого провадження.

Коментує юрист

Відповідно до ст. 378 Цивільного процесуального кодексу України, «у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою сторони суд замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником».

Можливість настання правонаступництва у виконавчому провадженні передбачена ч. З ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», згідно з якою у випадку вибуття однієї зі сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона має право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.

Правонаступництво у виконавчому провадженні означає перехід прав і обов’язків сторони виконавчого провадження (стягувача або боржника) від однієї особи (правопопередника) до іншої особи (правонаступника), у зв’язку з правонаступництвом у матеріальних правовідносинах, тобто перехід суб’єктивних, матеріальних прав чи обов’язків від одного суб’єкта матеріальних правовідносин (правопопередника) до іншого суб’єкта (правонаступника).

Заяву Олени про зміну сторони виконавчого провадження  суд задовольнив. Тепер жінка зможе  як позивачка визнати дії місцевого підрозділу ПФУ протиправними, зобов`язати відповідача провести перерахунок та виплатити кошти їй як законній спадкоємиці.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×