facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Сумнівні дані алкотестера: водій довів, що не пив за кермом

Дата публікації: 06.05.2019

Автор: ЧОГО «Комітет виборців України»

Перевірку водія з Чернівецької області на стан алкогольного сп’яніння поліціанти провели з кількома порушеннями процедури. Довести свою правоту в суді та зробити вірні правові акценти чоловкові допомоги у  Вижницькому офісі Мережі правового розвитку.

До Офісу при Чернівецькій обласній громадській організації «Комітет виборців України» звернувся пан Андрій. Розповів що 21 лютого 2019 року його зупинили працівники поліції і склали на нього протокол про адміністративне правопорушення за ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення: «Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції».
Освідчення на стан алкогольного сп’яніння полісмени проводили на місці за допомоги алкотестера «Драгер № 6810». До матеріалів протоколу долучили висновок приладу, дані якого свідчили, що результат тесту дорівнює 2,41%. Однак пан Андрій не погодився з цими показниками і наполягав на тому, що він був абсолютно тверезим. Відтак висновок підписувати відмовився. Як заперечив і сам факт керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Чоловік також уточнив, що у медзакладі його не обстежували, не було і свідків при перевірці «Драгером».
Вислухавши клієнта, юристка Офісу Валентина Ткач порекомендувала йому зробити акцент на технічний прилад, яким поліціанти здійснювали огляд, і перевірити його на відповідність щодо п. 3 та п. 4 розділу ІІ інструкції з перевірки на стан сп’яніння.

–      Поліцейські використовують спеціальні технічні засоби, які мають зокрема сертифікат відповідності та свідоцтво про перевірку робочого засобу вимірювальної техніки. Поліцейський проводить огляд на стан сп’яніння за допомоги спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, – пояснює юристка.

Андрій дослухався до її поради, і до матеріалів судової справи додав інструкцію з експлуатації приладу Драгер «Alkotest 6810», за допомоги якого його перевіряли на стан алкогольного сп’яніння. З даних інструкції зрозуміло, що умовою правильної роботи приладу є суворе дотримання вимог, наведених у розділі «Інтервали технічного обслуговування», який передбачає, що прилад має проходити калібрування кожні шість місяців. Відповідно до роздруківки приладу Драгер «Alkotest 6810» №ARBH-0591, востаннє його калібрували ще 30.07.2018 року о 07.30. Тобто поліцейські використовували для замірів прилад із порушеним строком його перевірки.
В результаті суд погодився з аргументами пана Андрія, що на стан сп’яніння його перевіяли за допомоги технічного засобу, який не дозволено до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, і став на бік водія.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×