facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Син і батько будуть разом: мати «відпустила» родину і погодилася розірвати шлюб з-за кордону

Дата публікації: 11.04.2024

«Допоможіть розірвати шлюб». З таким запитом пан Олег* з Луганщини звернувся до ГО «Громадська платформа». Одинокий батько з 10-річним сином вже давно хотів розлучитися, але не мав уявлення, з чого почати…

У 2014 році в Олега та його дружини Світлани*народився син. Водночас того ж року в їхній рідний Луганськ прийшла війна, і сімʼя вимушена була виїхати з окупованого міста на контрольовану владою України частину Луганщини. Зі слів чоловіка, відтоді в його дружині ніби щось змінилося: вона категорично не хотіла виховувати дитину, понад усе прагнула працювати — але виключно за кордоном, у Польщі. Щоб утримувати родину, Олег працював на двох роботах, але Світлана не була задоволена фінансовим станом сімʼї, все говорила про заробітки за кордоном, і діло вже йшло до щоденних скандалів.  Довелося її «відпустити». 

Перші місяці ніби все йшло непогано. Із сином допомагала теща, яка жила разом із ними, дружина часто телефонувала з Польщі. Але з часом дзвінки ставали все рідшими, а голос Світлани — байдужішим.  Зрештою вона перестала відповідати на дзвінки не лише чоловіка, а й рідної матері.  Згодом Олег дізнався, що дружина живе з іншим чоловіком і вживає алкоголь.

…Так минуло 8 років. Прийшла повномасштабна війна. Олег із сином був змушений знову міняти місце проживання. Маленька родина перемістилася у Дніпро. 

Чоловік хотів було вступити до лав ЗСУ, але теща померла, і сина не було з ким залишити. Ще через рік Олег отримав повістку. Постало питання: що робити далі, з ким буде син? До того ж чоловік з дитинства чоловік хворів на астму. У зв’язку з цим довелося проходити медичне обстеження.

Саме в цей час Олег і звернувся до громадської організації «Громадська платформа», яка також є релокованою, і наразі її команда працює у Дніпрі.

Юристка організації Ганна Зюбіна, вислухавши історію чоловіка, проконсультувала його щодо процесу розлучення та надала правову допомогу .

Згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін док, ми створили заяву до суду і кабінет пана Олега в електронному суді, — коментує Ганна Зюбіна. —  В заяві ми  просили розірвати шлюб і залишити жити сина з батьком.  У такому випадку один із подружжя має право одноособово подати заяву про розлучення до суду згідно зі статтею 110 Сімейного кодексу України.

Юристка також зауважує, що до такої заяви слід додати копію свого паспорта, копію свідоцтва про шлюб, копію свідоцтва про народження дітей. У самій позовній заяві обов’язково потрібно вказати адресу реєстрації другого з подружжя чи адресу установи, у якій він працює, щоб суд мав змогу належним чином повідомити про розгляд справи. Одночасно з позовом потрібно заявити й інші позовні вимоги, наприклад щодо визначення місця проживання дитини, стягнення аліментів, поділу майна тощо.

– Звісно, цей процес значно складніший і триваліший, ніж, коли і чоловік і дружина обидва погоджуються на розлучення, — додає Ганна Зюбіна. — Але нам вдалося зв’язатися з дружиною пана Олега, вона була не проти позову. Ми створили певні відзиви від обох із подружжя.

Розлучення в електронному суді герої цієї історії отримали за 1 місяць. Також суд призначив місце проживання сина з батьком.

Ми пишаємося знайомством з Олегом, — зізнається юристка. — І щиро зичимо здоров’я і щастя нашому другу та його сину.  

*Імена змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×